Новиот свила сплетам се облекуваат женски Европската high-end тенки долги флорални свила Qun Це
Ново

Новиот свила сплетам се облекуваат женски Европската high-end тенки долги флорални свила Qun Це

DEN 6624.00

Во форма достапна за нарачката


Добредојдовте Во Мојата Продавница
Свила и здравје :
Уште од античките времиња, постојат "свила свила Кралицата" на добар углед. Во модерните времиња, луѓето се даде тоа "здрави влакна", "здравствена заштита влакна" laudatory име. Затоа, свила влакна здравје функција не е било влакна не може да се спореди, алтернатива. Свила содржи 18 видови на амино киселини потребни за човечкото тело, содржат амино киселини на човечка кожа со не многу разлика помеѓу. Тоа е човечко "втора кожа" на laudatory име. Да се носи свила облека, не само што може да ја спречи ултравиолетово зрачење, спречување на штетен гас инвазија, отпорност на штетни бактерии, но исто така може да го зголеми површината активност на клетки на кожата, промовирање на клетки од кожата на нови supersedes стариот. Во исто време, има добра улога дополнение на терапијата за некои кожни болести. Во прилог, бидејќи на посебни влага апсорпција и пропустливост, и да се регулира температурата на телото, кој се регулира улогата на вода.
Свила облека големина изберете изгубат некои. Купувате свила, купи е еден вид на здравјето, еден вид на удобност, квалитет.
Мора да се носат mulberry свила underwe
Новиот свила сплетам се облекуваат женски Европската high-end тенки долги флорални свила Qun Це 100% Компјутер печатење, high-end quality, цвет мода тип
Големина , L, XL, XXL, XXXL
Рамо ширина, 35 36 37 38
Градите, 86 90 96 104
Половината, 78 82 86 92
Должина , 111 112 113 114
Answer : ___________________________ Note : број на плочка мерење, за мерење на персоналот е различен, некои разлика на следење сајт, примена на физичка големина и мали грешки во горенаведениот опсег може да биде 1-3 cm,

Здраво! Метод и известување за чистење свила ткаенини : 1, широк спектар на вистински свила, препорачливо е да се провери перење пред перењето на етикети. Некои сорти, не треба да се мијат, flowery сатен, brocade, сатен, свила, на антички темјан темјан, Tianxiang палачинка сомот; некои сорти погодни за хемиско чистење, како кадифе, Zhangrong, georgette, од кои некои може да се чистат, се мијат пред да се впие во ладна вода, околу 10 минути, на впива време не треба да биде премногу долг. За перење со ладна вода или топла вода, а не долго време впива; нежно стиснете мијат, се избегне триење енергично. Рака мие. Длабоко боја е генерално лесно да исчезнат; 2, не алкално отпорни, треба да се користат без ензим или неутрален детергент за свила; 3, не користат хлор детергент впие, на располагање кислород детергент дамки од боја; 4, со користење на истиснување за перење, да се избегне wringing, стискаш да се отстрани водата, сушени или суво бинарни суспензија за суспензија, а не на сонце, не се исуши; 5, да се користат меки агент за одржување на мека на допир и анти-статички.
Свила материјал е деликатна, тоа е подобро да се хемиско чистење, ако се инсистира на вода и не се плаши од проблеми
Исто така, ве молиме да користите свила професионални детергент (или соодветно тело измијте се заштити производи, како што се шампон туш гел) мека рака
Не насилно месете, лесно да се скршени жици, исто така, не пресврт присилува на сила по перење.
Свила нијансирање сила е ограничена, ве молиме не се впие за долго време, свила по перење се лесно да се брчка, ладно пресување.

Главните својства

Големина:
XL, XXL, XXXL
Пол:
Жените
Материјал:
Свила
Деколте:
О Деколте
Бренд Име:
limin
Декорација:
Никој
Половината:
Природни
Фустани Должина:
Колено-Должина
Sleeve Должина(cm):
Краток
Број На Модел На:
7038
Сезоната:
Лето
Sleeve Стил:
Редовни
Силуета:
А-Линија
Шаблон Тип:
Печати
Стил:
Повик

Избор на купувачот