3.7 V литиум полимер батерија 7 инчен Таблет КОМПЈУТЕР P81 голем капацитет 4300 Ма core 3085105
Ново

3.7 V литиум полимер батерија 7 инчен Таблет КОМПЈУТЕР P81 голем капацитет 4300 Ма core 3085105

DEN 924.00
DEN 1248.00

Во форма достапна за нарачката

1 V, максимално дозволената струја 2 A.
Реден број : 3085105
Батериите се во пионерската G71, и стариот батеријата е заштитна плоча и приклучок може да биде лесно да се инсталира.0 C
Стандард полнење метод : 0. Карактеристики : 1.1 плоштадот црвено црна линија, линија должина 3-5 CM или така, серија може да согласност со клиент побарувачка доведе, други приклучок или линија.5 MM) долги
Номинална напон : 3.2 ММ), ширина 85 MM (+ 0. Како може да литиум полимер батерија модел се разликува? Даде пример Батеријата означени : TF357090, 3. ТФ, КИП, HY, итн., разни големини : тип и капацитет за да изберете од, применливост е силен
2.2 V
Полнење температура : 0 степени C ~ 45 степени C
Испуштање температура : -20 степени C ~ +60 степени C
Температура на чување : -20 степени C ~ +35 степени C
Полнење на струјата : стандард задолжен : 0.05 V, преку испуштање заштита напон 2.
Answer : ___________________________ Note : Оваа батерија е два жица.
Прашања кои имаат потреба од внимание
Батеријата операција информации : му ја забрани нејзината употреба на остар допир, фолија за пакување.
Главни карактеристики :
1.05 C
Максимално полнење на струјата : 1 C
Максимална испуштање струја : 1 C
Заштита на IC параметар : overcharge заштита напон 4. Ако овој објект со plug ве молиме запомнете да ни кажете каков вид на приклучокот можете wantotherwise ние ќе го испрати предметот без приклучок за вас.
Главни карактеристики :
1 испуштање платформа е на високо ниво, просечната напон е повеќе од 3.25 V, испуштање критичниот напон 2., висока безбедност : вграден-во Seiko коло заштита плоча, со краток спој, overcharge, со текот на испуштање, влијание, вибрации, акупунктура, висока температура, и други состојби, без оган, нема експлозија и така натаму.7 V, 3000m Ah 35 значи дека дебелината на батеријата е 3. Купувачот кој не може да ги собереш на апаратот може да ви помогне.2 V) полнење до наплатат струја е помала од 0.7 V
Полнење напон : 4.Добредојдовте На Нашата Продавница, Ако треба стр закуп цел,ви Благодариме! Совети : Здраво,пријател,ве молиме имајте во предвид,Ако умот не се купат,се надевам, ќе може да се разбере,ви Благодариме! 1. без мемориска ефект : тоа може да биде наполнета и испразнета во секое време
5. Апликации 1. 100% сосема нов. Ние треба три жица батерии.25 V)
6, испуштање температура : -20 степени C ~ +60 степени C
7, заштита на IC параметри : overcharge заштита напон 4.25 V, тогаш CV (константен напон 4. Вградената заштита коло PCM за да се спречи над полнење или над извршувањето.2 V се normal Battery Големина и Капацитет е грешка range But ние може да се најде соодветен за вас.7 V, низок внатрешен отпор, брзо време на полнење
2 добар безбедност, со overcharge заштита, во текот на испуштање на заштита, во текот тековната заштита
3, заштита на IC технички параметри : overcharge заштита напон 4., овие се фабрички време код, изберете ја батеријата кога ќе може да ги игнорира, не се сеќавам. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само.

Главните својства

Батерија:
Yes
Пакет:
Yes
Употреба:
MP3 / MP4 Плеер
Број На Модел На:
полимер батерија
Тип:
Стандардна Батерија
Бренд Име:
yorwats
Функција:
Батерија
Напон:
3.7V
Состојба:
100% нови
Количина:
1pcs
Место на Потекло:
Кина
Заштита:
pcb
Услуга:
Продавница гаранција

Избор на купувачот