MDVR место трговија на големо автобус 4 начин HD HDD on-board следење домаќин GPS далечински позиционирање снимач
Ново

MDVR место трговија на големо автобус 4 начин HD HDD on-board следење домаќин GPS далечински позиционирање снимач

DEN 4104.00
DEN 4320.00

Во форма достапна за нарачката


AHD 4 CH GPS Хард Диск Мобилни DVR (LSZ-A6604 HG)
1. Поддршка 4 CH Видео & Аудио синхрони текст, 1 CH Видео & Аудио синхрони излез; 1 CH VGA излез, 1 CH AV Излез.
2. Видео компресија користење h. 264 алгоритам, системот има четири целосна AHD720 P / 4 патот полн D1 (поддршка четири AHD960 P на-табла камерата/четири AHD720 P на-табла камерата/D1 на-табла камера;
3. H. 264 видео компресија, Linux систем, Hi3520 D процесор.
4. 8-36 V широк напон за напојување.
5. Со одлична вандалот отпорни, Splashproof, dustproof функции.
6. Поддршка 2.5 инчен хард диск(максимален 2 TB складирање)+1pc 128 G SD-картичката.
7. Автоматско ресетирање : Систем ќе се опорави за снимање на видео држава брзо откако на власт е повторно; Дури и размена на инстант исклучување не влијаат на снимениот видео.
8. Со целосно затворен за заклучување дизајн, тоа може да го спречи човекот-направени саботажа ефикасно; Поддршка на глувчето да работат.
9. Поддршка на сите возила, вклучувајќи автобуси, такси, камион, училишниот автобус, итн
10. Поддршка за GPS(локални трага барањето или хард диск за складирање трага query)
11.Стандард : NTSC/PAL.
12. Оперативен јазици : руски, англиски, Кинески и други јазици
Ние сме производители на Мобилни DVR и автомобилската камери

Главните својства

Двонасочна Аудио:
Yes
Број На Модел На:
LSZ-A6604HG-718-7
Видео излез:
1CH VGA 1280 X 1024 60Hz
Комуникациски Интерфејс:
RS422
Аудио Излез:
1CH РКА
Бренд Име:
LSZ
Хард диск од Тип Интерфејс:
2TB
Резолуција На Видео:
720P
Хард Диск Големина:
2.5
Аудио влез:
Канал 4
Видео Стандард:
NTSC
Видео Влезен Интерфејс:
AV/РКА

Избор на купувачот