2 парчиња 2 2 Каналот Патот 5V Реле Модул со Optocoupler Изолација Поддржува Високо и Ниско Ниво Активирањето
Ново

2 парчиња 2 2 Каналот Патот 5V Реле Модул со Optocoupler Изолација Поддржува Високо и Ниско Ниво Активирањето

DEN 177.60

Во форма достапна за нарачката

Производ параметри 1. Работен напон : 12v 2. Quiescent струја : 5m A 3. Максимална струја : 80m A 4. Активирањето напон : Ниска : 0 ~ 1.4 V Средно : 4.5 ~ 12 V 5. Активирањето на струјата : 2-4m A 6. Максимално оптоварување : AC250 V/10 A, DC30 V/10 A Карактеристики на Производот 1. Употребата на вистински high-quality реле 2. Optocoupler изолација, вози способност, стабилни перформанси 3. Мулти-оперативен напон опција, мулти-излез изборен 4. Висока и ниска почетна режим да може да се постави 5. Напојување, работа двојна индикатор за светло 6. Влезни и излезни терминали за лесно жици Производ pin дефиниција и функција 1. DC + : позитивни напојување (според реле оперативен напон избор) 2. DC- : напојување земјата 3. Или INX : контрола на јачина на текст 4. НЕМА или НОКС : load пристап, нормално отворен 5. COM или COMX : load пристап, заеднички 6. КООРДИНАТОР или NCX : Load пристап, нормално затворен Активира Режимот за Конфигурација Опис На модул има активирањето ниво избор терминал, секој реле предизвика ниво може да биде индивидуално контролиран, преку кратки-коло капа за да се контролира. COM страна е заеднички, во средината; Кога НИСКО (L) терминал е поврзан со заеднички терминал, тоа е низок степен на активирањето; кога ВИСОКО (H) терминал е поврзан со заеднички терминал, тоа е високо ниво на активирањето.
Производ Големина :

Главните својства

Бренд Име:
SZFYDOSH
Состојба:
Нови
Тип:
реле модул

Избор на купувачот