AC напон 220V 10W Автоматско Занишан DIY мотор Reciprocating моторни Променлива за Прскање Машина Лабораторија за тестирање Занает телефон изложба
Ново

AC напон 220V 10W Автоматско Занишан DIY мотор Reciprocating моторни Променлива за Прскање Машина Лабораторија за тестирање Занает

DEN 5472.00

Во форма достапна за нарачката


Почитувани купувачи,
Важно Политика,
Германски царинската : екстра 6 Евра за value >22 Евра. Ако вашиот мотор е екстремен ниска брзина на мотор, нејзината ротација, треба да се набљудува внимателно.
Агол : 35 степени, 60 степени, за 90 степени. Ако сте во Оддалечена Област на DHL/Федекс, ние го задржуваме правото задолжен за Далечински Доплата.
******************************Овој производ опис започнете****************************
AC напон 220 V 10 W Автоматско Занишан DIY мотор Reciprocating моторни Променлива за Прскање Машина Лабораторија за тестирање Занает телефон изложба
Овој објект е надвор од акциите, прилагодена треба 1-3 дена, ви благодариме за разбирањето!
Напомена : ве Молиме да се разгледа внимателно пред цел.
Работа по Правило : Колку долго тоа функционира во период?
Вртежен момент : Постојано Работи вртежен момент не треба да надминува 75% од моторот е Оценет вртежен момент.
-Оваа машина е Не-стандардни рачно изработени производство, површината е груба.
Структура : прав Агол Излез Вратило, Директно Излез Вратило, Оди и Назад (reciprocating мотор), Линија Работа (линеарни actuator).Ние секогаш ќе прогласи пониска вредност за да се избегне данок.
-Брзината побрзо, бучава погласни.
Ако превозот задоцнување , контактирајте со нас се прошири заштита на време пред спорот, и задржи во допир, тоа е за почит, за нас. Ако бараат тивко, ве молиме да се биде внимателен пред понуда.
Напомена :
1. По место цел, можете да побарате за SLDPRT и IGS датотеки на сите мотори.
Кога моторот товари со номинална вртежен момент, тековната не треба да надминува мотор е номинална струја. Или pls наведете прогласена за да се избегнат непотребни проблеми на царина.
Шведската царина : екстра 7. Оставете ја вашата e-mail , или ние нема да се одговорни за било какви околности не може да се брод.
Зошто моторот не работи?
1).
************************** На крајот на оваа опис на производот ************************
Занишан Моторни Каталог , кликнете на за да погледнете повеќе :
Како да изберете мотор.
Цврсти /Флексибилни Цевки, Универзален Зглобовите, Мерењето Ремени, Мерењето Pulleys, се Покрене Опрема, Bevel Опрема, Опрема Багажник, Синџир, Sprockets, Оски, Имајќи итн. Дали врската е точно, или други електрични делови се.
Ние секогаш ќе напори за да се обезбеди не само високо-квалитетни производи, разумна цена, но, исто така, е безбеден и удобен купување на животната средина.5 Евра за вредност value >150 Евра. Можете да инсталирате некоја прекуструјна заштита на уредот, ако е потребно.
Ако треба голема количина, ве молиме контактирајте со нас за да добиете најдобри трговија на големо цена и превозот цена. Експрес : НиеАгентDHL/ФедексКлиент .
Ако треба директно да испрати да се DHL/Федекс, тоа ќе ги спаси од 3 дена, трошоците 5~10 пати повеќе.
Занишан Машина _ оди и задниот механизам на Моделот Напон
(V) Отценети
Моќност
(W) Брзина
(н/мин) се Врти
Агол
(диплома) Сила во
Род е Топ
(Kg) Отценети
Тековната
(A) Димензии
без Род
(mm) Должина
на Род
(mm) Нето
Тежина
(Kg) Брзина
прилагодливи? YB-70 K AC напон 220 V 10 W 5 35, 60, 90 0. Ако се бара брзина униформа ве молиме не понуда.
Најевтиниот метод брод во Русија преку Кина Пост Воздух Парцела ( CDEK или ТОНИ, ослободени од царина).13 150x120x100 150 2.
-Ова машина за излез во род, брзината на прачка е Не-униформа.
Ќе треба да го потврдат на Напон, вртежен момент, Структура, Работа правило. Пакет за да DHL/Федекс вкупните трошоци од 3 дена.1
Цртање и Цртан филм
Карактеристика ве молиме мора да го прочитате следниве реченици пред купување
-Оваа Поврзаност Механизам е автоматски постојано reciprocating линеарна actuator мотор.

Главните својства

Брзина:
5rpm, 11rpm, 15rpm, 24rpm, 47rpm
сертификација:
CCC,CE
AC Напон:
208-230 / 240 V
Тип:
Синхрони Мотор
Број На Модел На:
YB-70K
Ефикасност:
ИЕ 3
Фреквенција:
50Hz/60Hz
Излезна Моќност:
10 Watts
Заштита На Функција:
Капе-доказ
Фаза:
Еднофазен
Се врти Агол (степен) :
35, 60, 90
Сила на Прачка е Врвот (Кг):
0.6 0.5 0.45 0.2 0.1
Брзо се прилагодува (променлива) ?:
No
Брзина (н/мин):
5 11 15 24 47
Нето тежина:
2.5 KG
Димензија (mm):
150x120x100
Употреба 1:
Шкрилци shaker, Vibrating екран, Вибрации екран, Темјан машина
Употреба 2:
Келеш машина, Прскање Машина, Пелети машина, Честички-изработка
Useage 3:
Индустрија, Машина, DIY Дизајн, Експеримент,
Местото на Оригиналот:
Guangdong, Кина(Копно)

Избор на купувачот

AC СЕРВО МОТОР HC-SF102X
Ново
AC СЕРВО МОТОР HC-SF102X
Во форма достапна за нарачката
DEN 34944.00
Класификација на производот: