433Mhz Универзален Безжичен RF Далечински Управувач Switch AC12V 220V 1CH 30A Реле Приемникот и на 2 каналот 433 Mhz Далечински управувач За пумпа за Вода
Ново

433Mhz Универзален Безжичен RF Далечински Управувач Switch AC12V 220V 1CH 30A Реле Приемникот и на 2 каналот 433 Mhz Далечински

DEN 205.00
DEN 216.00

Во форма достапна за нарачката

ЧЕКОР 3 Следната притиснете и отпуштете го вториот копчето, гледајќи го ДОВЕДЕ одам на и исклучување повторно. Расчистување на Сите Зачувани Предаватели : **Напомена** По расчистување на чуваат предаватели, сите предаватели ќе треба да се relearned од страна на примачот. Почекајте за момент , LED ќе го исклучи , што укажува сте го внеле учење држава. Притисни на учење копчето на приемникот 8 пати , и кодови ќе бидат избришани .се/k06q76qth Bw Работни Модови објаснување : Еден Режим : Притиснете на далечинскиот копчето , реле го активира, ослободување на далечинскиот копчето реле се деактивира. Се чека 3 секунди, LED ќе го вклучите повторно , укажува систем е подготвен за користење.
Каналот само што обезбеди Кинески период на пошта на Објавување, испраќање, планираат да имаат информации како навигација, alibaba рамен мрежни правила се одобрени од употреба на логистички канали!
Ако цел е погоре > $5, ние ќе ви ги даде организира Кина Пост Регистрирани Воздух Mail.
Каналот обезбедува "поштенски регистрирани колет" за да се обезбеди домашно и Објавување, испраќање, плати за навигација за информации како дестинација. Вие исто така може да се види на видео на оваа URL-адреса : youtu. ЧЕКОР 1 притиснете и отпуштете го учење клуч на примачот ЕДНАШ.
433 Mhz Универзален Безжичен RF Далечински Управувач Switch AC напон 220 V 1 CH 30 A Реле Приемникот и на 2 каналот 433 Mhz Далечински управувач За пумпа за Вода
Драги пријатели, ви благодариме за вашата цел!
Доколку нарачката е под $5 или помалку, ние ќе ви ги даде организира Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус . Alibaba рамен мрежни правила се одобрени од употреба на логистички канали!
Пакет се Вклучени : Приемникот модул * 1pcs ( вклучуваат Школка )
Далечински Управувач * 1pcs ( не содржи батерии батеријата )
(Два лика на копчето Случаен испорака)
Технички Податоци : Текст Напојување : AC напон 220 V Режим на Струја : RF Фреквенција : 433 M ЗА работа на владата : superheterodyne Добиваат чувствителност : > 97 dbm Емитува растојание : Повеќе од 15 метри Декодирање на владата : MCU софтвер декодирање Learnable Предаватели : 1-16 предаватели Поддршка далечински тип : Учење код 1527 Префрлување Начини : И Еден & Toggle Жици тип на : фиксен терминал Switch Излез : нормално отворен & нормално затворени.

Главните својства

Фреквенција:
433 MHz
Број На Модел На:
КК-KR2201B-4 Комплет
Канал:
1
Пакет:
No
Безжична Комуникација:
RF
Употреба:
Универзална
Работен напон:
AC12V 220V
>104dbm> 104dbm> Примање на Чувствителност:
>104dbm>104dbm>>104dbm
Модулација На Чекање:
ПРАШАЈТЕ
Појавување На Режимот:
Интелигентни Учење кодот
Школка:
Yes
Големина:
60x40(mm)
RF работен режим:
superheterodyne

Избор на купувачот