тестирани 8.9 инчен LCD дисплеј модул 2К 2560*1600 MIPI интерфејс HDMI возачот одбор 1200:1 C/R 60Hz екран
Ново

тестирани 8.9 инчен LCD дисплеј модул 2К 2560*1600 MIPI интерфејс HDMI возачот одбор 1200:1 C/R 60Hz екран

DEN 5724.00
DEN 7631.52

Во форма достапна за нарачката

100% тестирани 8.9 инчен LCD дисплеј модул 2К 2560*1600 HDMI MIPI интерфејс возачот одбор 1200 : 1 C/R 60 Hz екран
Опис :
1 : еден диск одбор + еден екран + кабел flex

2 : како за податоци на состојба и т echnical поддршка, контактирајте со нас.

Панел Големина
Панел Тип
LTPS TFT-LCD , LCM
Резолуција
2560(RGB)×1600 , WQXGA
Пиксел Формат
RGB Вертикална Лента
Приказна Површина
192(W)×120(H) mm
Рамки Отворање
-
Преглед Големина
200.3(W)×132.1(H) ×3.43(D) mm
Површина
-
Осветленоста
500 cd/m⊃2; (Typ.)
Сооднос На Контрастот
1200 : 1 (Typ.) (TM)
Агол На Гледање
80/80/80/80 на (Typ.)(CR≥10)
Display Mode
IPS, Нормално Црна, Transmissive
Најдобар Поглед на
Симетрич-ност
Време На Одговор
-
Екранот Бои
16.7 M 72% (CIE1931)
Тип На Светилка
6 S6 P WLED , Без Возач
Фреквенција
60 Hz
Екран На Допир
Без
Панел Тежина
-
Примена
Pad& таблета panel
Сигнал Интерфејс
MIPI (2 ch, 4 податоци ленти) , 61 игли , Конектор
Влезен Напон
1.8/3.3 V (Typ.)(VDDIO/VBAT)
Животна средина
Оперативен Темп. : -20 ~ 60 °C ; Складирање Темп. : -20 ~ 65 °C

Главните својства

боја:
отстрани осветлувањето, не се отстрани осветлувањето
LCD Комплет:
Yes
Број На Модел На:
8.9 инчен 2к lcd со hdmi да mipi одбор
Екранот:
> 3
Бренд Име:
Wisecoco
Резолуција На Екранот:
2560x1440
Скрин Големина:
8.9 инчен

Избор на купувачот