НОВИ DLL 2680mAh BL-5C Батерија за Nokia C2-01 C2-02 C2-03 C2-06 X2-01 5130 XpressMusic 6230i 1108 1110 1112 1116 1200 1208 1209
Ново

НОВИ DLL 2680mAh BL-5C Батерија за Nokia C2-01 C2-02 C2-03 C2-06 X2-01 5130 XpressMusic 6230i 1108 1110 1112 1116 1200 1208 1209

DEN 479.04

Во форма достапна за нарачката


Опис :
1. Li-on Батерија : BL-5 C
2. Напон : 3.8 V
3. Капацитет : 2680m Ah
4. Употреба : за Nokia 6230 2300 2310 2600 2610 2700 итн
5. Безбедност и животната средина : Двојна заштита функции.Двојно IC и PCB електрични одбор заштита на наполнетост на испуштање и краток спој.
6.Нашите батеријата е иста големина со оригинална батерија.
7 : произведено во КИНА
Ве Молиме Имајте Во Предвид :
> Батеријата мора да бидат целосно полнат пред употреба.
> Привремена краток капацитетот на новата батерија ќе биде произлегува од не се користи за долго време, тоа е нормално, вкупен капацитет ќе биде повратена преку користи за 3-5 пати.
> Кога за прв пат се на батеријата, се користи надвор, задолжен за 10 часа, за првите три пати, го користите повторно, тогаш тоа само треба да се наплаќаат за 5 часа за нормална употреба.
> Не се користи инфериорни полнач за да ја дополните оваа батерија во случај на оштетување на батеријата.
> Не расклопување или промена на структурата на батеријата.
> Не ја ставајте батеријата во полначот премногу долго.
> Не го изложувајте батеријата на влага и вода, не го стави на висока температура средина.
> Не влијаат на батеријата.
> Го стави вон дофат на деца.
> Најдобрите складирање температура е 20°C5°C
Моќ змеј бизнис батеријата технологија предност
Прашања потреба attention1. Интелигентни основни : увезени IC интелигентни јадро, поголема прецизност стабилност на заштита плоча, да се стави крај на батеријата overcharge отпуштање од работа и краток спој, осигурување на безбедноста, да се стимулира виталност, и оптимизација на батеријата тековната празнење карактеристика.
2. Супер долго режимот : изберете екстра голем капацитет на литиум батерии, батерии олеснување вентил технологија, standby, всушност, за 10% повеќе од оригиналот на батеријата, безбеден и сигурен, стабилни перформанси, висок капацитет, долго време во мирување;
3. Дизајн : оригинална батерија големина, лесна заеднички, не грижете се, бидејќи тој е совршено се вклопуваат.
4. Низок притисок шприц : прецизни гаранција секој капацитетот на батеријата за да acme
5. Повеќе за заштита : вграден-во УПРАВУВАЊЕТО тројна заштита, спречување на overcharge, гној, тече;
Висок напон технологија 6.3.8 V : точно капацитет целосен метал контакт потрајни од оригиналниот
7.72 часа стареење тест, за да се осигура дека секој батеријата се на добар квалитет
8.45 степени висока температура нека стојат : елиминира дефекти, за да се осигура дека секој батеријата
9. Без мемориска ефект : поддршка за брзо полнење, во споредба со слични производи потрајни услуга живот
10.45 степени висока температура нека стојат : елиминира дефекти, за да се осигура дека секој батеријата
11.72 часа стареење тест, за да се осигура дека секој батеријата се на добар квалитет
12. Олеснување вентил : усвои SMT lead-free технологија, не содржат жива, олово, кадмиум и други штетни материи, безбедно заштита на животната средина, спречување на batteriesexplosion
Кога ќе го купите нашите батерии, ние ќе ви ја испратиме бесплатно на телефон поддршка вас, за боја, ние автоматски ќе испрати

Главните својства

Квалитетот сертификација:
RoHS,CE
Капацитетот на батеријата(mAh):
2201mAh-2800mAh
Оригинал или Не:
Компатибилен
Компатибилен Бренд:
Nokia

Избор на купувачот