DIATOOL 1pc Премиум Квалитет Дијаметар Двојно Двострано Вакуум Brazed Дијамант Сечење & Мелење Диск Со 5/8-11 Прирабница
Ново

DIATOOL 1pc Премиум Квалитет Дијаметар Двојно Двострано Вакуум Brazed Дијамант Сечење & Мелење Диск Со 5/8-11 Прирабница

DEN 794.00
DEN 902.88

Во форма достапна за нарачката


Предмет : 1pc Премиум Квалитет Двојно Двострано Вакуум Brazed Дијамант Сечење & Мелење Диск W о 5/8-11 Страната Количина : 1pc (имаме 3 видови на Дијаметар за да изберат, ве молиме изберете вистинската големина )
Спецификација : Дијаметар 4"/100 MM, 4.5"/115mm, 5"/125mm, 5/8-11 Прирабница , Дебелина 2.4-2,5 MM, Дијамант Чакал #40/50
Примена :
Мулти-цел и агресивни за брзо сечење, обликување и мелење камен
Широко се користи за профилирање рабови, мазнење од внатре sinkhole прекини, и мазнење
Нерамни површини за каширане.
Многу добро за отстранување на длабоките гребнатини од камен, пред полирање
Исто така широко се користи за отстранување слој на бетонски подови
Конкретни countertop производител користите овие дискови ефикасно да се изложи на агрегати
Функција :
Специјален Дизајн со осум страната дупки, на страната може да се инсталира на двете страни, двете страни може да се користи ефикасно, пониска цена.
Еден Диск за повеќенаменското
Висок дијамант изложеност го оценувате обезбедува побрз и повеќе агресивни сечење и Брусење.
Вакуум Brazed Дијамант алатки за работа подолго од Electroplated Дијамант алатки
Конструиран за добар баланс, брзо брусење,сечење и долг работен век.
Најдобар избор за луѓе кои не гранит и мермер worktops, headstones, tilers,градители..
================КРАЈОТ================
Забелешка : Овие производи се означени со нашиот бренд. Ако не сакате нашиот бренд име, ве молиме да ни остават порака, ние би можеле да испратите производи без бренд.
Персонализација на услуга : Ако цел 20pcs ние би можеле да го обележите вашето бренд име на нашите производи


Главните својства

Надворешниот Дијаметар:
100mm, 115mm, 125mm
Бренд Име:
DIATOOL
Абразивни:
дијамант
Сврзување Агент:
Метал
DIY Материјали:
Облицовка
Број На Модел На:
A85001F5/8
Обликот:
Јадење
Големина:
100MM 115MM 125MM M14

Избор на купувачот