PN544 развој одбор, /STM32 развој одбор, /NFC развој одбор
Ново

PN544 развој одбор, /STM32 развој одбор, /NFC развој одбор

DEN 2399.52

Во форма достапна за нарачката

12 MHz, STM32 работа кристал 8 MHz, KWM544_STM32 развој одбор користи PN544 чип е C2/C3 верзија 2. аналогни картичка функција, слични на s50 на унодц, S70, како Mifare картичка 3. точка до точка комуникација, можете едноставно да се разбере на комуникација меѓу два читач на картички 3>NFC технологија апликации 1.96 инчен 128*64 dot matrix OLED екран еден (set еден) 7.4RXD бело (USB_TO_TTL Линија) 6>KWM544_STM32 развој одбор софтвер информации 1. S50 на унодц картичка, 1 листови 4. електронско плаќање, автобус, метро, електронско плаќање на мобилен телефон 2.3TXD зелена (USB_TO_TTL Линија) 4>J2.4 G безжична комуникација модул NRF24 L01 еден (set еден) Хардвер конекција 1>J2. NFC е интегриран со не-контакт RF технологија и интерконекција технологија разви во еден чип интегрирани индуктивен читач на картички, безконтактни картичка и точка-до-точка на функцијата, за да во краток опсег со голем број на компатибилни опрема за идентификација и размена на податоци.KWM544_STM32 USBPL-2303 HX., размена на информации, безбедност и доверливост, користење на NFC од точка до точка пренос 3.
8 > специјални инструкции
Бидејќи KWM544_STM32 развој одбор се уште е во фаза на мали серија судење-производство, се уште има голем јаз, снабдување капацитет и така не може да се задоволат потребите на нашите масовно купување, ако имате големи количества на побарувачката ве молиме да дадете доволно време за подготовка и производство за дебагирање.2GND црна (USB_TO_TTL Линија) 3>J2. Заинтересирани во јавниот превоз, метрото, банкарски трансакции, или оние кои сакаат да се вклучат во соодветната индустрија во иднина 3, сакате да го внесете општиот развој на вградени индустрија програмерите 4, сакаат да студираат на развој на STM32 микроконтролерски програмерите Вовед 1>NFC Технологија NFC англиски полно име е во Близина на Областа за Комуникација, која е : во близина на поле безжична комуникација.4 G безжична комуникација модул NRF24 L01 KWM544_STM32 развој одбор е составен од Регал Електронски Наука и технологија на независно истражување и развој, внимателно изградена едноставен и лесен за користење, моќен NFC верификација одбор функција, Погоден за широк спектар на NFC технологија компании, поединци или учење истражувачките институции имаат ефективни развој одбор. етикета за идентификација, анти-фалсификувањето, автентикација и така, на 4. Технологијата, првично едноставна комбинација на RFID технологија и стекнување на податоци технологија, еволуираше во краток опсег безжична комуникациска технологија која расте доста брзо.
Нашиот технички тим во согласност со отворен ум, добредојдовте на консултации на сите видови на технички проблеми, напредок заедно, за брзиот развој на електронската индустрија во Кина може да се потрудиме.96 инчен 128*64 dot matrix OLED екран + другиот е 2.KWM544_STM32 ќе биде целиот RFID антена надворешните, за да се олесни клиенти во согласност со нивните сопствени апликација сценарија, флексибилен избор на антена тип и поставување на антена 5>KWM544_STM32 развој одбор хардвер податоци 1. Тоа беше лансиран од страна на PHILPS, продолжување на технологијата врз основа на РФИД, кој беше заеднички се наметнува од страна на добро-познати производители како што се NOKIA и SONY. За разлика од RFID, NFC е двонасочна поврзаност и препознавање на карактеристики., поддршка на различни чип конфигурациски режим, основен читач на картички режим, /NFC-IP режим, клиентите може, според своите потреби, на KWM544_STM32 развој одбор конфигуриран за да одговараат на моделот, може да се направи што е можно поскоро WYSIWYG 4.

Главните својства

Боја Име:
Зелена
Тип На Објект:
ФМ Предаватели
Бренд Име:
MLLSE

Избор на купувачот