216PTAVA12FG M62-S M62 S тест работи многу добро reball со топки BGA чипсет за лаптоп бесплатен превозот
Ново

216PTAVA12FG M62-S M62 S тест работи многу добро reball со топки BGA чипсет за лаптоп бесплатен превозот

DEN 504.00

Во форма достапна за нарачката

Затоа тие веројатно ќе се придржуваат до некои влажност.
За мала количина на чипови, тие се изложени на воздух по се преземат надвор од пакетот.
добредојдени се сите кои се искусни во BGA чипови да ги купите во нашата продавница повторно.се враќа, ако делови кои се користат со машини, нема да биде прифатлив.- Можете да ги пратите на состојбата на вашиот производ веб-сајт, откако тие се испраќаат надвор. квалитетот на чип е многу строга контрола, за Да се осигура дека секој чип испраќа надвор е многу добар квалитет. И ве молиме љубезно се населат во рок од 3 дена откако ставање наредби. Пред купување, треба да се разгледа 3 точки :
1) да Имаат сте го купиле право чипови?
2) Дали имате соодветна опрема?
3) Дали сте умен доволно да лемење на чипови?
Нашата предност
нашата компанија е специјализирана во BGA чипови за над 10years.
Драги пријатели,
Ве молиме обрнете внимание на следново настава по приемот на нашата чипови
На BGA чипови ќе купите од нашата компанија се од висока технологија, како и прецизни како нанометри.
Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги,ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти nagetive повратни информации.
Се враќа
Повратни информации
За вашето задоволство и позитивни feeback е многу важно за нас ,ве молиме оставете позитивни и 5 ѕвезди, ако сте satisified со нашите предмети и услуги.- Откако ќе се вратени предмети, ние ќе ја испрати на заменува оние назад колку што е можно поскоро.
Гаранција
1.- Ве молиме бидете сигурни дека вашата испорака, адреса и контакт телефонски број се точни кога ќе се направи нарачка.- Нашата гаранција не се применува на сите производи кои се физички оштетени или под он-нормални работни услови како резултат на злоупотреба или неправилна инсталација на делови.- Објектот ќе бидат испратени со 3 дневна по добивањето на плаќање.
BGA чипови се лесно да се добие скршени од несоодветно лемење.
Испорака
1.
Нашите Канцеларии и складишта
Рок на услугите
Испорака
За плаќање
Можете да направи плаќање преку горенаведените методи за плаќање.- Ако објектот е неисправен по приемот, тој треба да биде во рамките на 7days од денот на приемот за размена на нова (Купувачот треба да се вратат сите оригинални и неоштетени предмети под ре-saleable состојба).
Наплата предизвикани со цел откажување, наплата договор на Медијацијата ќе биде процес веднаш и тоа трае 7-10 работни дена за да стигнат до вашата сметка.
Кога лемење, ве молиме бидете сигурни дека температурата за Олово-Free/Не Pb BGA чипови е 245°260° (Максимум), на Чело/Pb BGA чипови 180°205° (Максимална).
Ние сме многу запознаени со ефикасноста на чип. Чипови ќе, како резултат на тоа, умре.- DHL, Fed Ex, ТНТ, UPS-от, EMS, aliexpress standared превозот се на сите достапни.
Ако вашата цел е затворена поради безбедносни причини, треба да поднесе барање до aliexpress. На тој начин, со цел да се избегне квалитет проблем, ние препорачуваме да се стави во внатрешноста на печење комора за најмалку 24 часа на 100°-110°. Лемење/замена на чипови мора да биде управувана од страна на инженери кои имаат умешен вештини.- Ние можеме да брод на сите производи во светот.Бесплатен превозот од пост воздух mail.
Како BGA чипови се кршливи, complicatedly структуриран, со бројни топки, било малку погрешна позиционирање, безгрижно температура-контрола, или нецелосни чистење PCB одбори ќе резултира со недоволна лемење или исчезнати лемење.
за оние кои не се запознаени со BGA чипови,ние ќе опаѓа со благодарност.

Главните својства

Бренд Име:
BXV
Тип:
Вози IC
Состојба:
Нови
Примена:
компјутер
Напон:
Меѓународниот стандард
Моќ Дисипација:
Меѓународниот стандард
Температурата На Работа:
Меѓународниот стандард
Број На Модел На:
216PTAVA12FG
is_customized:
Yes
Пакет:
BGA

Избор на купувачот