10X S25 1156 led 12SMD 5050 чипови 1156 BA15S P21W Авто Автомобил Сигнал Обратна Led Светла супер Бела 12V Авто Led сијалица
Ново

10X S25 1156 led 12SMD 5050 чипови 1156 BA15S P21W Авто Автомобил Сигнал Обратна Led Светла супер Бела 12V Авто Led сијалица

DEN 449.00
DEN 504.00

Во форма достапна за нарачката


10 X S25 1156 led 12 SMD 5050 чипови 1156 BA15 S P21 W Авто Автомобил Сигнал Обратна Led Светла супер Бела 12 V Авто Led сијалица
Спецификација :
100% Сосема Нов
Ниска потрошувачка на енергија & висока осветленост & Долг животен век Силна анти-шок & ниска температура
Лесно се инсталира дизајн : plug and play побрзо да одговорат време
Честа употреба и за Јачина на Сигнал (се Сврти. Кочница. Опашката. Backup) светло за модерна компјутеризирана автомобили особено
Ниска температура,Ниска Потрошувачка на Енергија.
Спецификации :
1.Напон : DC12 V
2.LED Боја : Чисто Бело (6000-6500 K)
3.LED Type : 12pcs SMD 5050
Пакетот вклучува : 10 x1156 BA15 S 12 SMD 5050 LED Сијалица
Ве молиме проверете го контактот на вашиот автомобил пред ставање на ред
Функција :
Висок квалитет и супер-светли LED светилки
ниска потрошувачка на енергија и издржлив
Лесна инсталација, без каква било измена треба, само plug & play
Без одлагање во осветлување, многу побезбедно, спречување на задниот крај судир опасност
Позитивни Повратни Информации
Продавница со доверба. Ние се стремиме да добиеш позитивен фидбек и совршен резултат на нашите Детални Продавачот Оценка (НСД). Ако било која причина непријатно оставајќи ни совршен резултат, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе направиме се што е во наша моќ за да се обезбеди успешна трансакција.

Главните својства

Интерфејс Тип:
BA15S (1156)
Температура На Боја:
6000K
Wattage:
5
Објектот Тежина:
0.1
Тип На Објект:
Обратна Светла
Бренд Име:
Светла Производител
Име На Модел:
1156 ba15s
За Возило Брендови/Модел:
Универзална
Lumens:
600
Led диоди:
12 компјутери 5050SMD
STOCKET ТИП:
1156 ba15s

Избор на купувачот