OSIDEN 5050 Led Лента Светлина Силикон Цевка Водоотпорен IP67 dc12V 300led 5m RGB Бело Топло Бела LED лента Fexible 5M
Ново

OSIDEN 5050 Led Лента Светлина Силикон Цевка Водоотпорен IP67 dc12V 300led 5m RGB Бело Топло Бела LED лента Fexible 5M

DEN 444.00
DEN 907.20

Во форма достапна за нарачката

Функција :
1.Влезен напон : DC 12 V.
2.Боја : Бела/Warmwhite/RGB
3.Може да се намали од 3 SMD LED (DC 12 V) и поврзете се повторно со нашата додатоци .
4.Led Боја : Вечера Светла SMD 5050.
5.LED количина : 300 LED по ролна.
6.Зрак агол : 120 Степени.
7.Со 3 M adhersive лента назад , лесен за инсталација.
8.Животен век : 50,000~80,000 часа.
9.Безбедност на Ниво : Ниска топлина дисипација, солидна држава, висок шок или вибрации отпорни, без УВ или IR зрачење
Апликации :
1. Автомобил декорација
2. Архитектонски декоративни осветлување
3. Archway, крошна и мост работ осветлување
4. Луна-парк, театар и авиони кабината расположение осветлување
5. Итни ходникот осветлување
6. Присутните walkway осветлување
7. Скалила акцент осветлување
8. Сокриени осветлување
9. Backlighting за signage писма
10. Channel писмо осветлување
11. Излез во случај на опасност патека осветлување
12. Чове осветлување
Заштеда на енергија longlife Безбедност
Спецификација
Чип Вид
SMD5050 Силикони Цевка Лента, Светлата
Осветленоста
од smd3528 5630 5730 3014 5v usb лента
Напон
DC12 V
Led Количина 60pcs/m
Тежина
230g
Боја
Бела/Топло Бела/RGB
Водоотпорен Одделение
IP67
Примена
Осветлување/Декорација/Празник Декорација/Божиќ Светла
крајот

Главните својства

Емитуваат Боја:
RGB, бела, Топло Бела
Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
Енергија:
Движење
сертификација:
CE,CCC
LED Чип Модел:
SMD5050
Бренд Име:
OSIDEN
Лента тип:
SMD
Повод:
Автопат
Led Диоди Број/M:
60pcs/m
LED Чип Бренд:
Epistar
Напон:
12V
Водоотпорен:
Yes
Број На Модел На:
led лента ip67
Просечен Живот (часот):
50000H
Потрошувачка на енергија (W/m):
10w/m
Спецификации (монистра светлина / m):
60led/m
Предмети Броеви:
led лента smd5050
Напон:
DC12V
LED Чип Модел:
SMD5050
Водоотпорен:
IP67
Led Број/M:
60 компјутери/m
Емитуваат Боја:
RGB/БЕЛА/ТОПЛО БЕЛА
Потрошувачка на енергија (W/m):
10w/m
Повод:
дневна соба/на Плоштадот/Автопат/Спална соба/Градина
Апликации:
танц, барови, клубови, продавница прозорци, градина, празник, Божиќ

Избор на купувачот