Специјални промоции 3000mh Рударство светлина Кампување светилка headlamp Светло литиум јонска Батерија LED headlamp LD-4625
Ново

Специјални промоции 3000mh Рударство светлина Кампување светилка headlamp Светло литиум јонска Батерија LED headlamp LD-4625

DEN 2880.00

Во форма достапна за нарачката

Секоја светлина доаѓаат со headband, ѕидни држачи и автомобил полнач. Ѕидот Полначот : AC : 110-240 V DC : 4.2 V 500m A Автомобил полнач : Влез : DC : 12 V-24 V Излез : наизменична СТРУЈА : 5 V±5% МАКС : 500m A LED Рударство Капа Светилка Бренд : HENGDA Модел : LD-4625 Напојување : литиум батерија, капацитетот е 3000m Ah; Светлосен Извор : 1 +6 LED, работата на главниот светлина висока моќност 1 W LED, помошни светла 1 +6 ПРЕДВОДЕНА целосна светлина (мали тековен) помошни осветлување; Осветлување на Аголот : 90 степени прилагодливи; Intelligent Charge Управување : Полнење и полн со електрични светилки свиок упатства, Overcharge и над испуштањето интелигентна заштита, продолжен за батеријата и светилка е живот; Осветлување време : главната светлина, континуиран осветлување 12-15 часа;помошни светилки може да constinuous illiumination повеќе од 30 часа. Вода-доказ и Експлозија-доказ дизајн, безбедноста и повисоки перформанси; Употреба : Овој производ е дизајниран за луѓето кои се бара да работат во текот на ноќта или работа во темница. Со своите долги часови на континуиран осветлување и одлична заштеда на енергија, тоа е особено погоден за јагленокопи, прислушување, гума, отворено авантура, риболов, лов, кампување, авто поправка и други сродни индустрии.

Главните својства

Тип На Објект:
Предните светла
Тип На Батерија:
Литиум Јонска
Цел:
Рудници за јаглен, тунел проекти, Пешачење
сертификација:
УЛ,CE,RoHS,CCC
Префрлете Го Режимот:
Висок/Низок
Зрак Агол:
60°
Извор На Светлина:
LED Светилки
Водоотпорен:
Yes
Бренд Име:
langyu
Wattage:
5W
Број На Модел На:
YJM-4625
Модел на LED Монистра:
Q5

Избор на купувачот