Ренесансата Викторијанскиот Период Фустан Антички Цветни Печати Gown Принцеза Театар Облека Браун Фустан
Ново

Ренесансата Викторијанскиот Период Фустан Антички Цветни Печати Gown Принцеза Театар Облека Браун Фустан

DEN 1200.00

Во форма достапна за нарачката


Пред Должина Рамо до Половината : _____ cm. Ние брод на Светот, освен APO или FPO.ВНИМАНИЕ : Бидете сигурни дека ќе се земе вашата мерења боси, ве молиме да ни остават порака ако ви треба неколку инчи додадена на должина за да се овозможи носење на високи потпетици.Ве молиме не се измери во текот облека очекуваат undergarment, ние ќе го земе во предвид.
Раст(Рамо до Нозете во чевлите) : _____ cm. За квалитетот на прашањето , може да побара за размена или наплата; ве молиме наведете причината на вашето враќање и вклучуваат што повеќе детали, како е можно, испратите фотографии кои јасно укажуваат на проблем со точка (ако е потребно).
Повратни информации
Задоволството на клиентите е многу важно за нас.
Рамо до рамо : _____ cm.Ако фустан не одговара, бидејќи на вашата мерење грешки, тогаш ќе биде одговорен за сите трошоци. Ако сте задоволни со предмети, ве молиме да ни остават добар рејтинг. Општо земено, ние ќе брод фустан во 7 работни дена откако ќе заврши плаќање на цел; ако сте го направиле нарачка за време на Кина Фестивали, или нашата зафатен сезона како месец пред ноќта на Вештерките, тоа може да одземе 5-15 дена подолго. Овие трошоци се на купувачот одговорност. Ве молиме имајте на ум дека не можеме да процесот било производи кои се враќаат директно, без било какви информации за нас и пред тоа.
Пакување :
Нашите производи се пакуваат во пластична кеса.Обично Нарачана се облекуваат според вашата цел количество потреби 7-15 дена.
Политика На Враќање
1.
висина : _____ cm.
Раст(Рамо до Нозете без да се во чевли) : _____ cm. За големината прашање , ако се облекуваат големина не пристигне во спецификацијата како ќе нареди, можете да изберете да се направи корекција на локално се прилагоди, во кој случај, ќе му ги надомести прилагодувањето трошоци додека трошоците не надминува оригиналната цена на фустанот од 50%.За да бидете сигурни дека ќе добиете совршено се вклопуваат да се облекува, тоа е високо препорачливо да ни снабдување други големина мерења ако е потребно, или на друго место ќе се процени да се направи. Ако не сте задоволни, ве молиме контактирајте со нас пред да замине вашите негативни повратни информации.
Половината : _____ cm .
Надворешниот Нога(Половината да Стапки) : _____ cm.Било која боја и да било големина понуда можете да изберете од нашата боја шема, а тоа може да ви треба екстра такса ако промената е многу специјална. или ако имате било какви посебни барања, само кажи ни, ние ќе ги пакет според вас пал.
Превозот :
1.Високо квалитетен материјал и материјал кој се користи
3.За да бидете сигурни дека ќе добиете совршено се вклопуваат да се облекува, тоа е високо препорачливо да ни снабдување други големина мерења ако е потребно, или на друго место ќе се процени да се направи.
Колковите : _____ cm.Ве молиме не се измери во текот облека очекуваат undergarment, ние ќе го земе во предвид.
Ве молиме следете ги мерење инструкции, и да се измери себе внимателно!
Напомена :
1. Кога ќе купите од нас, ние сакаме да се направи сте целосно задоволни.
ВНИМАНИЕ : Бидете сигурни дека ќе се земе вашата мерења боси, ве молиме да ни остават порака ако ви треба неколку инчи додадена на должина за да се овозможи носење на високи потпетици. Ако прилагодувањето трошоци надмине оригиналната цена на фустанот од 50%, ние ќе ги надомести само до износ еднаков на 50% од фустан е оригинална цена. Се препорачува да се јавите на нашите по-продажба на Услуги на Клиентите, пред да се вратат некој објект и тие ќе ви даде некои корисни совети.

Главните својства

Големина:
XS, S, M, L, XL, XXL, XXXL, 4XL, One Size, 5XL
Извор:
алиса во земјата на чудата
Посебни Употреба:
Носии
Пол:
Жените
Материјал:
Полиестер
Компоненти:
Фустани
Број На Модел На:
17-v603
Извор Тип:
Историски
Тип На Објект:
Се поставува
Знаци:
викторија партија облечи
Вклучуваат:
Браун Се Облекуваат
Извор:
Викторија Фустан & Историја Фустан
Е-cutomized & Custom Мерење:
Yes & Вашиот Биста, Половината, Висина и Тежина
Одговара:
Одговара точно на големина, заземаат својата нормална големина
Стил:
Гроздобер
Деколте:
Плоштад Јака
Половината & Силуета :
Природни & Бал
Шаблон Тип:
Печати
Sleeve Должина(cm) & Ракав Стил :
Три Квартал & Наметка Ракави
Декорација:
Чипка

Избор на купувачот