Нови Нерѓосувачки Челик Кафе Филтер Кошеви Конус Обновливи Кафе Dripper Мрежа Цедилка Прелива Преку Кафематот Со Стојат Носителот
Ново

Нови Нерѓосувачки Челик Кафе Филтер Кошеви Конус Обновливи Кафе Dripper Мрежа Цедилка Прелива Преку Кафематот Со Стојат Носителот

DEN 599.00
DEN 767.52

Во форма достапна за нарачката

Нови Нерѓосувачки Челик Кафе Филтер Кошеви Конус Стил Обновливи Кафе Dripper Мрежа Цедилка Прелива Преку Кафематот Со Стојат Носителот
Карактеристики : Направен од висок квалитет на засилен нерѓосувачки челик мрежа, BPA Free и нетоксичен. Обновливи кафе филтер со парична казна-mesh лагер овозможува подготовка на вкусна кафе без хартија, филтри. Истурете над кафе dripper со отстранлив застане, со цел да одговара на повеќето, чаши, чаши, thermoses, и мали садови. Двојно мрежа дизајн, не повеќе од кафе завршуваа во вашата чаша Фантастична кафе dripper за изработка на 1 – 3 шолји кафе во исто време. Ултра-Фини микро мрежа филтер со двојна филтрација го чува лесно да се грижи за и чисти. Стенд НЕ е препорачливо да се мијат во машина за миење садови - Рака мие само. Спецификација на производот : Име на Производот : не 'Рѓосувачки Челик Кафе Филтер со Стојат Материјал : не' Рѓосувачки Челик Големина : Конус : Кол 11.5 cm * Висина 8.6 cm; Стојат : 11cm * 8.6 cm Боја : Сребро Примена : 1~3 Купот Пакет се Вклучени : 1 x Нерѓосувачки Челик Обновливи Кафе Dripper тоа Како да го користите вашето Кафе Dripper? 1. Место на стојат над вашето кафе тенџере/кригла и место на филтерот конус во мирување. 2. Пополни филтер конус со твоите саканиот износ на земјата кафе (среден мелење ќе работат најдобро). 3. Истурете ја варат водата полека и рамномерно во кружни движења во филтер конус до сите основи се лесно натопени. 4. Почекајте 15~20 секунди за кафе да се прошири. 5. Продолжи да полека се прелива вода во текот на кафе. Оставете време за водата за капење преку grouds. 6. Отстранување на кафе dripper од вашиот тенџере/кригла и да уживате во вашето свежо дом-сварено кафе.

Главните својства

Филтер Тип:
Постојана Филтри
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Бренд Име:
BalmyDays
Опис На Производот:
Нерѓосувачки Челик Кафе Филтер Кошница со Држачот
тип на производ 1:
Обновливи Кафе Филтри
тип на производ 2:
Истурете Над Кафе Dripper
тип на производ 3:
Двојно Обложени Филтер
категорија:
кафе алатки
Материјал:
304 Од Не ' Рѓосувачки Челик
боја:
Сребро.
Примена:
Одговара на Повеќето, Чаши, Чаши, во Мали Садови
Повод:
Дом/Канцеларија/Кафе/Хотел, Подароци
Карактеристики:
Храна Одделение, Еднократно, Лесен за Употреба и Чистење

Избор на купувачот