3M 7502+2091 Прашина Маска Респираторните Поставите Половина Facepiece Обновливи Анти-прашина Маска за Респираторна Заштита 99.97% Филтер Ефикасност
Ново

3M 7502+2091 Прашина Маска Респираторните Поставите Половина Facepiece Обновливи Анти-прашина Маска за Респираторна Заштита 99.97%

DEN 960.00
DEN 1919.04

Во форма достапна за нарачката

3 M 7502+2091 Прашина Маска Респираторните Поставите Половина Facepiece Обновливи Анти-прашина Маска за Респираторна Заштита 99.97% Филтер Ефикасност Бренд : 3 M 7502 маска +2091 филтер за прашина заштита одговараат Количина : 1 PCS 7502 маска + 2 ПАРЧИЊА 2091 филтер Презентирани 3 M earplugs Сертификација на производи : LA сертификација, Niosh сертификација ги Исполнуваат стандардот : GB2626-2006 KN90 рок на траење : 3 години Карактеристики : мала тежина, силиконска маска, и се соочуваат со двоен слој за затворање, 6-точка headband на вредноста, да се обезбеди подобро прилепување и удобност; Голем дијаметар вшмукување вентил и exhalation вентил, така што дише полесно. Карактеристики : Нежна, блиска дизајн : напредни силикатно маска, носот во потенки; најдобар headband прилагодување точка дизајн минимизира притисокот на носот и лицето кога маска е тесна Две headband начини : headband може слободно да се прилагоди стандард и drape тип. 3 M ладно проток exhalation вентил : издишување се отвори кога амплитудата, здив отпор е мал, порелаксирана; Намалување на топлина, влага, јаглерод диоксид акумулација во маската, воздухот е повеќе свежи. Одржување, долг живот : чистење, можат да бидат концентрирани на машина за перење или капацитет во рамките на перење, чистење течност не е повеќе од 49 степени на неутрален Испорака : 1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO) 2. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка. 3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса. 4. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само. 5. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит време може да се разликува, особено за време на сезона. 6. Ако не сте добиле вашата нарачка по 60 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе трага на вашата цел и се вратам на вас побрзо. Нашата цел е задоволството на клиентите! Враќање : 1. 6 месеци Производителот е ограничена Гаранција за неисправни предмети (исклучувајќи предмети за оштетена и/или злоупотребени по приемот). Додатоци доаѓаат со 3-месечен гарантен. 2. Неисправни предмети МОРА да БИДАТ пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период (и во оригиналното пакување, ако е можно). Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број. НИЕ НЕ ГО ПОПРАВИ ИЛИ ДА ГО ЗАМЕНИ ПРЕДМЕТИ СО ИСТЕЧЕН РОК НА ГАРАНЦИЈА. Вие се согласувате да ги сите горе-наведени политики по нарачување на aliexpress! Повратни информации : Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно. Бараме дека ќе контактирајте со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што ќе може да се изврши до вашето задоволство. Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!

Главните својства

Бренд Име:
3M
Број На Модел На:
7502+2091
Материјал:
Силикони, пластика, активиран јаглерод, памук
Големина:
3M7502 Half face respirator
боја:
Сина
Функција:
Анти-прашина,Анти-магла и магла,Анти-честички,Antivirus

Избор на купувачот