8ММ Millettia Дрвени Монистра 7 Чакра Хривнија рачно изработени DIY Жени Мажи Јога Исцелување Реики Мала Буда Седум Чакра Хривнија
Ново

8ММ Millettia Дрвени Монистра 7 Чакра Хривнија рачно изработени DIY Жени Мажи Јога Исцелување Реики Мала Буда Седум Чакра Хривнија

DEN 120.00
DEN 125.76

Во форма достапна за нарачката


За Пад На Превозот
1. Добредојдовте dropshiper ,ние прифаќаме пад на превозот
2. Ќе не стави било приемот или фактура со цел цена во пакет
3. Ние може да понуди повеќе попуст за dropshiper
4. Совети dropship цел избра Epacket ,испорака за 8-15 дена
5. Приоритет за да испратите капка превозот цел ,нормално во рок од 2 дена

Производ детали : материјал : Цинк Легура+дрвени монистра+камен монистра пол : женски,машки пол големина : еластична (околу 19 cm) бои : како слики show(на вистински бои се може да биде малку различен од компјутер) состојба : brand new тежина : 17g Високо-Квалитетни beaded хривнија Вистински 8мм камен монистра Водат нараквица со Висок Квалитет на еластична кабелот Направени за да одговараат на вашиот зглоб Направени со чиста позитивна енергија полу-скапоцени камења се користи за секоја чакра 7 Пурпурна кристал (виолетова) за Круната Чакра 6 Сина чакал (индиго) за Трето Око Чакра 5 Сина Чипка (Сина) за Грло Чакра 4 Aventurine (Зелено) за Срцето Чакра 3 Калцит (жолт) за Соларна Plexus Чакра 2 Калцедон (Портокал) за Сакралната Чакра 1 Оникс (Црвено) за Коренот Чакра Ум - Тело - Дух Постојат седум главни енергетски центри во телото се наоѓа во една линија поврзана со ' рбетот. Се верува дека кога на енергија тече низ сите чакри правилно, нашата физичка, ментална и емоционална тела може да се лекува и да стане избалансиран. Овие прекрасни 7 чакра белегзии се создадени со 7 различни 8мм камен монистра .Секој еден од 7 центри е претставена од страна на еден камен во координирање боја. Сите белегзии се дизајнирани и рачно изработени со голема љубов и грижа.

Главните својства

Тип На Објект:
Нараквици
Парична казна или Моден:
Моден
Нараквици Тип:
Шарм Нараквици
Број На Модел На:
61150022
Бренд Име:
Amader
Синџир Тип:
Јаже, Верига
Поставување Тип:
Никој
Функција:
Расположение Tracker
Затворач Тип:
Чипка-Up
Обликотшема:
Круг
Компатибилност:
Сите Компатибилен
Стил:
Тренди
Метали Тип:
Цинк Легура
Материјал:
Дрво
Пол:
Унисекс

Избор на купувачот