Syma X12S 4CH 6-Оската Жиро RC Хеликоптер беспилотни Летала Quadcopter Мини Dron без Камера Затворен деца Играчка подарок-Црвена
Ново

Syma X12S 4CH 6-Оската Жиро RC Хеликоптер беспилотни Летала Quadcopter Мини Dron без Камера Затворен деца Играчка подарок-Црвена

DEN 1413.00
DEN 1487.52

Во форма достапна за нарачката


Спецификации :
Бренд Име : SYMA
Полнење на Владата : USB
Време на полнење : Околу 60 минути
Летање Време : Околу 5 минути
Контрола на Далечина : Повеќе од 20 милиони
Батерија За Quadcopter : 3.7 V 200m Ah LI-PO
Батерија за предавателот : 4 х АА батерија(не се вклучени)
Декодирање пред летање :
1.Стави quadcopter на ниво на земјата и да се сврти на квадрицепси,тогаш светлината индикатори трепка на;
2.Вклучување на испраќачот,се повлече на гас ниво од дното до највисоките,а потоа на дното повторно.
Совети за Почетници :
Летање височина треба да се во рамките на 1.5 метри додека се практикуваат во отворена зона;
Се работи на летало полека и полека се во прв план. Не ја затвори на гас одеднаш кога лета во воздух или да се удри некаде;
Ако quad flys една насока,ве молиме да калибрација или намали прилагодување според прирачникот;
Ако еден пропелер не се вртат добро,ве молиме обидете се да се повлече на неа малку нагоре внимателно;
Ако летало cann не подигнете добро,ве молиме проверете дали истите се две пропелери А или Б инсталиран на catercorner позиција како фотографии покажа погоре.
Ако имате било какви прашања,само се чувствуваат слободни да контакт.Ви благодариме за вашето трпение!

Главните својства

Тип:
Хеликоптер
Карактеристики:
Далечинска Контрола,Да Се Загрози Отпорни
Воздушна Фотографија:
No
Возраст Опсег:
8-11 Години,> 14 години,Grownups
Далечински Растојание:
0-50 Метри
Состојба на Собранието:
Подготвени-to-Go
Гаранција:
No
Полнење Напон:
3.7 V
Пакетот Вклучува:
USB Кабел,Полнач,Оригинална Кутија,Оперативни Инструкции,Батериите,Далечински Контролер
Моторни:
Четка Мотор
Материјал:
Пластични
Акција Време:
за 5 минути
Бренд Име:
BLLRC
Број На Модел На:
Syma X12S
Приклучоци Тип:
USB
Контролор На Батеријата:
4 * АА батерија (не се вклучени)
Контрола На Канали:
4 Канали
Контролор На Владата:
MODE2
Време На Полнење:
70 минути
Предупредување:
Корисниците на возраст под 14 години мора да биде под водство на возрасни
Извор На Енергија:
Електричен
Далечинска Контрола:
Yes
Димензии:
7.7*7.7*2.7 CM

Избор на купувачот