433Mhz DC 12V 3CH Канал Реле RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Приемник Модул и RF Далечински 433Mhz Предавателот Комплет
Ново

433Mhz DC 12V 3CH Канал Реле RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Приемник Модул и RF Далечински 433Mhz Предавателот Комплет

DEN 501.00
DEN 527.52

Во форма достапна за нарачката


Каналот само што обезбеди Кинески период на пошта на Објавување, испраќање, планираат да имаат информации како навигација, alibaba рамен мрежни правила се одобрени од употреба на логистички канали!
Ако цел е погоре > $5, ние ќе ви ги даде организира Кина Пост Регистрирани Воздух Mail. Притисни и ослободување на далечинскиот копчето повторно и реле се деактивира. ЧЕКОР 2 Притиснете и отпуштете го првото копче на вашиот предавателот, LED на приемникот одбор ќе флеш за потоа да го исклучите.

Главните својства

Број На Модел На:
KR1204-4 +РК Универзална DC 12V Безжични RF 433MHz Далечински Управувач Префрлате
Канал:
3
Фреквенција:
433 MHz
Пакет:
No
Безжична Комуникација:
RF
Употреба:
Универзална
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Тип На Кодирање:
Интелигентни Учење кодот
Quiescent Тековната:
5mA
>97dbm> 97dbm> Примање на Чувствителност:
>97dbm>97dbm>>97dbm
Модулација На Чекање:
ПРАШАЈТЕ
Работна температура:
-30~+80
Школка:
Yes
PCB димензија:
68.2x48.2(mm)
RF работен режим:
superheterodyne
Излезниот Терминал:
НЕ,COM,NC

Избор на купувачот