3.7 V литиум полимер батерија, 2200mAh 555060 точка на читателот, е-книга, MP4/5, рамни панел
Ново

3.7 V литиум полимер батерија, 2200mAh 555060 точка на читателот, е-книга, MP4/5, рамни панел

DEN 533.00
DEN 720.00

Во форма достапна за нарачката

2 V се normal Battery Големина и Капацитет е грешка range But ние може да се најде соодветен за вас. Вашето мислење е многу важно ве Молиме контактирајте со нас веднаш Пред сакате да ни даде неутрални или негативни повратни информации , така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми. Пакет содржи : 1 x КОМПЈУТЕРИ литиум полимер батерија. Батерии Напон 3. Превозот : 1. Фабрика : .Добредојдовте На Нашата Продавница, Ако треба стр закуп цел,ви Благодариме! Совети : Здраво,пријател,ве молиме имајте во предвид,Ако умот не се купат,се надевам, ќе може да се разбере,ви Благодариме! 1.75 V, над-струја заштита 2. Контакт 1. Висок квалитет и со висок капацитет. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 60 дена(руски 90 дена, Бразил 120 дена) од плаќање, ве молиме контактирајте us We ќе следење на пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор.
Номиналниот напон : 3.8 А, кратки-коло заштита (авто обнова). Овој производ е главно се применливи за MP3 MP4 MP5 GPS Navigator PSP Bluetooth Играчки DVR Звучник Микрофон Рекордер Мобилен Телефон за Итни случаи Напојување Таблет КОМПЈУТЕР Мобилен Телефон PDA КАМЕРА Моќ Банка DVD ЕВД Паметни Часовници, Е-книги Лаптоп Хеликоптер Електронска Цигара и други електронски уреди., НЕМА Мало Box Packed Безбедно во Меур Торба.5 C CC (константна струја) задолжен да 4. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците Транзит пати може да се разликуваат , особено за време на сезона.
Номиналниот капацитет : 2200m Ah, 1 C празнење. Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса за е точно и детално И ве молиме да ни нудат за вашиот телефонски број и zipe код за да се обезбеди поштата може да стигне до вас. Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци , и купувачи се одговорни за царински давачки. Вградената заштита коло PCM за да се спречи над полнење или над извршувањето. Батеријата е предвидено со заштитна плоча, која има функции за спречување текот на полнењето, во текот на извршувањето, со текот на струја, краток спој, итн. Предметите ќе бидат испратени од страна на Регистарот на Воздухот Mail до вас, како е можно поскоро.05 C
Максимално полнење на струјата : 1 C
Максимална испуштање струја : 1 C
Испуштање на критичниот напон : 2.
Димензии : должина : 60.
Плаќање 1.25 V, тогаш CV (константен напон 4.2 V) полнење до наплатат струја е помала од 0. Пред да ја купите ве молиме да ја потврдите вашата машина дали да ја поддржи оваа battery Battery модел е sizeas додека соодветна големина може да., полнење ограничување на напон 4. Ако имате било какви прашања ве молиме оставете порака до нас Ние ќе ви одговориме околу 1-2 работен ден . Ве молиме не се применуваат спор во рок од 60 дена(руски 90 дена, Бразил 120 дена), ајде да ги задржи добрите деловни односи.5 мм
Полнење на струјата : стандард задолжен : 0.0 C
Стандард полнење метод : 0. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само. Ве молиме да направите исплата побрзо , тогаш може да се организира испорака за вас побрзо.75 V
Испуштање температура : -20 степени C~+60 степени C
Време на полнење : 2-6hrs (стандард); 2hrs (брзо)
Полнење и празнење пати : поголема од 800 пати
Само празнење : помалку од 200u A
Внатрешна отпорност : отпорот на заштита плоча е помалку од 20 милиони, и внатрешниот отпор на батеријата е помалку од 20 милиони
Заштита параметри : overcharge заштита напон 4.2 V, преку испуштање заштита напон 2.2 C, брзо полнење : 1. Ако овој објект со plug ве молиме запомнете да ни кажете каков вид на приклучокот можете wantotherwise ние ќе го испрати предметот без приклучок за вас.

Главните својства

Батерија:
Yes
Пакет:
Yes
Употреба:
MP3 / MP4 Плеер
Број На Модел На:
полимер батерија
Тип:
Стандардна Батерија
Бренд Име:
yorwats
Функција:
Батерија
Напон:
3.7V
Состојба:
100% нови
Количина:
1pcs
Место на Потекло:
Кина
Заштита:
pcb
Услуга:
Продавница гаранција

Избор на купувачот