DC 0-100V 10A Дигитални Voltmeter Ammeter Двоен Дисплеј Детектор на Напон Тековната Метар Панел Amp Volt Мерач 0.28 Црвено Сини LED
Ново

DC 0-100V 10A Дигитални Voltmeter Ammeter Двоен Дисплеј Детектор на Напон Тековната Метар Панел Amp Volt Мерач 0.28 Црвено Сини

DEN 118.08

Во форма достапна за нарачката


Топло прашува : Почитувани купувачот, Нашите најевтиниот превоз Економска категорија логистика (Sun You Економски Воздух Mail ,Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус ) може да се проследи само befor пристигне вашата земја,ве молиме изберете Стандардна категорија логистика, ако сакате целосна следење информации. Карактеристики :
100% Сосема Нов.
Големина : 48mm x 29mm x 26mm.
Дисплеј во боја : Црвено & Сини LED (двоен екран).
Дисплеј : 0.28" ПРЕДВОДЕНА digital.
Оперативен напон : DC 4.5 ~ 30 V.
Мерење напон : DC 0 ~ 100 V.
Минимална резолуција (V) : 0.1 V.
Освежете го оценувате : 500ms / пати.
Мерка на точноста : 1% ( 1 цифра).
Минимална резолуција (A) : 0.01 А.
Оперативен Актуелни :
Мерење струја : 10 A (директно мерење, изградена-во шант).
Оперативен температура : -10 до 65c.
Оперативен Влажност : 10 до 80% (не-кондензирање).
Монтажа исечок : 45.5 mm x 26.5 mm.

Главните својства

Компатибилен Марка/Модел:
Никој
Бренд Име:
BINFUL
is_customized:
Yes
НЕМА.:
DC
Боја Класификација:
10A црвена, 10A црвена, сина, 50A црвена, сина + шант, 50A Црвена + шант, 100A Р
Декорација и изградба содржина:
Инсталација Инженеринг

Избор на купувачот