JJC LH-JXF23II Црн Квадрат на камерата Леќи на Камерата Худ 62mm Тема Големина Заменува Fujifilm LH-XF23 за FUJINON ЛЕЌА XF23mm Ф1.4 R W R
Ново

JJC LH-JXF23II Црн Квадрат на камерата Леќи на Камерата Худ 62mm Тема Големина Заменува Fujifilm LH-XF23 за FUJINON ЛЕЌА XF23mm

DEN 1727.52

Во форма достапна за нарачката


JJC LH-JXF23 II Црн Квадрат на камерата Леќи на Камерата Худ 62mm Тема Големина Заменува Fujifilm LH-XF23 за FUJINON ЛЕЌА XF23mm Ф1.4 R W R
JJC LH-JXF23 II Бајонет Леќа Худ е дизајниран за да се спречат несакани скитници светлина од внесување на леќа со проширување и засенчување на крајот на објективот. Вон-отсјај мат финиш на внатрешниот понатаму го спречува или ограничува леќа одблесокот. Не vignetting ќе се покаже со хаубата на. Телото на објективот худ е направен од висок квалитет на алуминиум, што го прави објективот худ одржување на естетски на објективот и камера систем. Покрај тоа, бајонет е направен од синтетичка смола, која нема да го оштети вашиот објектив. Хаубата ви овозможува да се стави на филтер и леќа капа. Со продолжен леќи на крајот, исто така, ќе имаат корист од дополнителни заштита од случајно влијание. JJC LH-JXF23 II заменува Fujifilm LH-XF23 леќа худ.
Производ Моменти
1.Блокови скитници светлина од внесување на објектив
2.Вон-отсјај мат финиш спречува рефлексии
3.Не vignetting ќе бидат предизвикани со хаубата на
4.Синтетичка смола бајонет го штити вашиот објектив подобро
5.Овозможува ставање на филтер и леќа капа
6.Екстра заштита од случајно влијание
Компатибилен со
FUJINON ЛЕЌА XF 23mm Ф1.4 R

Главните својства

Бренд Име:
JJC
Компатибилен Бренд:
Fujitsu
Број На Модел На:
LH-JXF23II ЦРНА
Пакет:
Yes
Име:
леќи на хауба
Материјал:
Алуминиум Легура
боја:
Црна
Производ Моменти:
Овозможува ставање на филтер и леќа капа
Употреба:
Не vignetting ќе бидат предизвикани со хаубата на
За:
FUJINON ЛЕЌА XF23mmF1.4R WR
Го ЗАМЕНУВА:
Fujifilm LH-XF23
Функција:
Блокови скитници светлина од внесување на објектив
Обликот:
Squire
Година:
2017

Избор на купувачот