Мултифункционален pH метар Salinity дигитални Ph пенкало тестер вода PH метар професионални лабораторија Aquaculture аквариум базен
Ново

Мултифункционален pH метар Salinity дигитални Ph пенкало тестер вода PH метар професионални лабораторија Aquaculture аквариум

DEN 4058.00
DEN 4272.00

Во форма достапна за нарачката

Детален опис PH МЕТАР за Мерење спектар 0.0-14.0 PH Резолуција 0.1 p H Точност ± 0.1 p H Автоматска температурна компензација 0 ℃ -55 ℃ Salinity тестер за Мерење спектар 0.0-199 PPT Употреба средина 0 ~ 50 ℃ RH Волумен 88× 55× 22cm Тежина 135g Применливи за свежа вода и морска вода Автоматска температурна компензација ве Молиме Имајте во предвид : Ние имаме во акции, цело време Ние испрати пакет со "Ali Express Стандард за Испорака" , Сите пакети имаат следење на број Сите производи имаат 1 година гаранција Батерии не се вклучени, Освен некои производи се користи литиум батерија. Сите производи вклучуваат продажба на мало пакување. ако не имаат мало кутија , можеби кутија е премногу hight , ПА Ако се дистрибутер,ве молиме контактирајте со нас. Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход. за превозот Превозот во светот. (Освен за некои земји и APO / FPO) 2. Процесот на ред во времето по плаќање на проверка. Ние само брод потврдените цел адреса. Вашата цел адресата мора да одговара на вашиот превозот адреса. 4. Прикажана на сликата не е вистински објект и е за повикување само. 5. Услуга транзит време предвидено од страна на превозникот, со исклучок на викендите и празниците. Сообраќајот на времето може да варира, особено за време на сезона. 6. Ако не ја прими пратката во рок од 30 дена од денот на плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите на стоки и одговор на вас како е можно поскоро. Нашата цел е задоволството на клиентите! 7. Поради акции статус и временската разлика, ние ќе изберете да брод од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака. враќање или надоместок 1. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот таа е примена. Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и НИЕ ЌЕ НЕ ИЗДАДЕ ЌЕ ВРАЌАЊЕ НА парите ИЛИ ЗАМЕНА. НЕМА ИСКЛУЧОЦИ! Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина. 2. Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашиот po#. 3. Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО ДВЕТЕ Купувачот и Продавачот се откаже од трансакцијата од aliexpress. ИЛИ, можете да изберете да имате замена. 4. Ние ќе ги сноси сите превозот цена, ако производот(ите) што е (се) не како рекламира. за повратни информации : Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно Ние да побара да се поврзеш со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми. Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!

Главните својства

Бренд Име:
WAYSEAR
Дисплеј Тип:
Дигитални
Број На Модел На:
WX2771
Со Светлото Или Не:
No
Опсег:
0-14
Точноста:
0.1
Калибрација:
2 Точка
Со Светлото Или Не:
Yes
Број На Модел На:
ph метар
DIY Материјали:
Електрични
Примена:
Почеток/Лабораториски / одгледување
Напојување:
3*за 1.5 V
DIY Материјали:
Водовод

Избор на купувачот