Neewer Надворешни Моно Кондензаторот Микрофон за Полнење за Видео Camcorders /Канон/Nikon DSLRs 10.47 инчи Микрофон
Ново

Neewer Надворешни Моно Кондензаторот Микрофон за Полнење за Видео Camcorders /Канон/Nikon DSLRs 10.47 инчи Микрофон

DEN 1048.00
DEN 1103.52

Во форма достапна за нарачката

3 К Ohm(Short distance)
Ефективна Пикап Опсег : 9.
Микрофонот, исто така, треба еден БР.Ве молиме додадете нашата продавница во вашите омилени продавници, како оваа продавница ќе имаат НОВИ ПРИСТИГНУВАЊА и ГОЛЕМИТЕ ПРОМОЦИИ сега и тогаш.
Слики : .35 mm) Џек Адаптер(1) Мини 0. Камера и батерија, не се вклучени
Опис :
На 10.5 mm) џек адаптер Здрав Микрофон Носителот : Стабилна, флексибилни, вибрации отпор, лесно монтирање и отстранување форма на камери Напојување : DC1. И никогаш нема да биде во можност да купуваат сите производи од оваа продавница.5 V; Батеријата работно време : 26 часа (со една батерија на NO.5 mm Влезен Приклучок
Карактеристики :
Комплет Вклучува : (1)Уни-Насочен Моно Микрофон (10.5 mm) Џек Адаптер
1 x Кабел : 26.
Тоа е лесен за монтирање и отстранување од видео камера и камери и ќе едвај падне со користење на овие стабилна стои затворен. Камера и батерија, не се вклучени. Ние сме отворени за предлози и идеи за сè друго, ако постои проблеми откако сте го примиле пакетот , ве молиме контактирајте со нашите услуги на клиентите , ние ќе се справи со тоа за вас како е можно поскоро. 5)
Тежина : 21.6 cm Долги / Метал Тело),(1) Анти-Правец на Пена Капа,(2) Микрофон Носителите(1) Стерео 0.6 сантиметри Микрофон со Метален Држач, Анти-Правец на Пена Капа, XLR Кабел, 3.5 мм микрофон приклучок за внесување и топла чевли (За Sony/Minolta камери, ве молиме да се применуваат со топла чевли адаптер) Со анти-правец на пена за да се елиминира бучавата; Стерео 0.
Спецификација :
Напојување : DC1.5 mm) Џек Адаптер,(1)Кабел : 26.47 инчи / 26.35 mm) Џек - XLR Кабел
Имајте на ум : Тоа е моно микрофон.
-************-
1.
Бесплатен Превозот Neewer Надворешни Моно Кондензаторот Микрофон за Полнење за Видео Camcorders и Канон Nikon DSLRs, 10. И носителите може да го спречи снимањето од ефектите на вибрации, која е од голема важност за квалитетот на фотографијата проект. Ако нема комуникација историја, само негативни повратни информации, ние нема да му помогне да се поправи по продажбата на проблеми.5 V
Насока : Уни-насока
Капсула Тип : Кондензаторот
Нормално Отпорност : 2.5 батеријата да функционира и тоа може да трае 26 часа, па затоа, ти нема да се грижите да ја прекинеме на интервју.35 mm) Џек Адаптер
1 x Мини 0. Сите предмети во овој магазин НИ парк и велика БРИТАНИЈА акции , ако треба, ве молиме контактирајте го сервисот пред да Купите.35 mm) џек да мини 0.2 унци/601 грама
Пакет Содржина :
1 x Уни-Насочен Моно Микрофон (10.Neewer Официјалната Продавница е САМО овластени продавачот на Neewer во Aliexpress. Сите предмети се предвидени со Бесплатен Превозот услуги , со следење на број да ги пратите.47 инчи надворешен микрофон за видео камера и Канон Nikon камери со 3.5 мм микрофон приклучок за внесување олеснува пушка интервјуа и видео заложби, гласот на испитаникот да биде совршено да се евидентира, јасно и гласно.35 mm) Џек - XLR Кабел Широко Апликација : Професионални перформанси во гласот pick-up прозорци, најдобар избор за бизнис употреба во медиумите, интервјуа, конференции, говор, сценски, филмски и телевизиски; Компатибилност со сите видео камера и Дигитални dslr фото Апарати со 3. И XLR кабелот е 8m во должина, која ги задоволува различните говорни пикап барања.Сите Neewer Производи од нашата продавница, ќе обезбеди 2-Месеци гаранција , ве молиме да се чувствуваат слободни да се купи!
5. 5),нема потреба да се грижите за прекинеме за време на интервјуто или фотографија; Имајте на ум : Тоа е моно микрофон.8 ft / м 3
Батеријата работно време : 26 часа (со една батерија на NO.

Главните својства

Пакет:
Yes
Бренд Име:
NEEWER
комуникација:
Жичен
Стил:
Рачен Микрофон
Број На Модел На:
40089063
Трансдуцерот:
Кондензаторот Микрофон
Употреба:
Компјутер Микрофон
Поставете Тип:
Еден Микрофон

Избор на купувачот