Лесен за Употреба со Голема Брзина LED Монтирање на Машината за Автоматско PCB Машина за PCB Машина со Целосна автоматска 6 Главата и 64 задолжени за хранење телиња
Ново

Лесен за Употреба со Голема Брзина LED Монтирање на Машината за Автоматско PCB Машина за PCB Машина со Целосна автоматска 6 Главата

DEN 537600.00

Во форма достапна за нарачката


Опис на производот Десктоп SMT Изберете и Место Машина , SMT660 , 0402,0805,0603,5050, BGA, Предводена Mounter
1. Технички Параметар
2. Panasonic Серво Мотор
3. 6 Сместување Глави
4.64 задолжени за хранење телиња
5.TBI Водич Линија
6.Доаѓаат со Компјутер + Монитор + Тастатура и Глушец
7.Детали
8.Пакет

Главните својства

Број На Модел На:
SMT660
Примена:
600*455mm
Број на задолжени за хранење телиња :
64
Применливи Компоненти:
0402, 0603, 0805, 1206, диоди,triode, BGA SOT, итн
МАКС коло област:
600*455mm
Лента внесувач :
8, 12, 16, 24mm и вибрации вшмукување
Број на хранење traies :
6
Софтвер:
Англиски
Гаранција:
1 година
вози мотор:
Panasonic серво мотор
MIN/MAX :
0201/40*40mm
Сместување главата количина :
6

Избор на купувачот