Цена-ефикасен Автоматски PCB Машина ДОВЕДЕ Производството на Машина ПХБ Опрема SMT460(0402-5050,СОП,QFN,IC,BGA)
Ново

Цена-ефикасен Автоматски PCB Машина ДОВЕДЕ Производството на Машина ПХБ Опрема SMT460(0402-5050,СОП,QFN,IC,BGA)

DEN 297600.00

Во форма достапна за нарачката


Работа со видео :
www.youtube.com/watch?v=Ogxh Mpkzvd A&list=PLYMhrd K38j9v Nn-jc Df GYz XV_y7 FTMIj D Опис на Производот Десктоп SMT Изберете и Место Машина , SMT460 , 0402,0805,0603,5050, BGA, Предводена Mounter
Максимална коло област : 505*412 mm Максимално движење спектар на X и Y оските : 509*619 mm Максимално движење спектар на Z оската : 20 мм Максимална монтажа го оценувате : 9,000 КОМПЈУТЕРИ/час Просек монтажа го оценувате : 7,000 КОМПЈУТЕРИ/час прецизноста на Позиционирањето : 0.01 mm Визуелниот опсег на вшмукување млазницата : 5 mm Напојување : 220 V/110 V, 50 Hz Компримиран воздух : 0.5-0.7 Mpa Максимална моќност : 350 W Појас-тип фидер : 8, 12, 16, 24 мм Визуелна се прикаже : 17 инчи боја HD дисплеј Производ тежина : 265 KG/400 KG Опсег на примена : adaptive 0402, 0603, 0805, 1206, диоди,triode, SOT, итн максимална чип големина : 40*40 mm минимум pin проред : 0.5 mm Количество задолжени за хранење телиња : 44 КОМПЈУТЕРИ Сервис на моторни : Panasonic серво мотор Тежина 265 Димензија : 1035*990*694mm
1.Datails
2.Високо Прецизен JUKI Универзална Млазницата+4 Сместување Глава
4.Доаѓаат со Компјутер + Монитор + Тастатура и Глушец
5.44 задолжени за хранење телиња (Поддршка Цевка +IC Фах)
6.Поддршка Група на IC Коцки (Случајна комбинација на шест различни чипови)
7.Поддршка Задолжени За Хранење Телиња Со Палети Чипови
8.Увезени Го Исклучите Електромагнетниот Вентил
9.Прецизни Сребро Линеарна Упатство
10.Пакет

Главните својства

Примена:
480*380mm
Број На Модел На:
SMT460
Појас-тип Внесувач:
8, 12, 16, 24 mm
Применливи Компоненти:
0402, 0603, 0805, 1206, диоди,triode, BGA SOT, итн
МАКС PCB Област:
480*380mm
Xy Оска Движат Во Опсег:
409*509mm
Монтажа способност:
9000 компоненти на час
Софтвер:
Англиски
Гаранција:
1 година
Акции:
Yes
Веб-сајт:
www.zjyingxing.com
Сместување главата количина :
4

Избор на купувачот