MDVR 8CH нови 720P/960P HD пиксели 8 начин хард диск автомобил видео рекордер техничка поддршка производители директни серија
Ново

MDVR 8CH нови 720P/960P HD пиксели 8 начин хард диск автомобил видео рекордер техничка поддршка производители директни серија

DEN 5654.00
DEN 5952.00

Во форма достапна за нарачката


1. Поддршка 8 CH Видео & Аудио синхрони текст, 1 CH Видео & Аудио синхрони излез; 1 CH VGA излез, 1 CH AV Излез.
2. Видео компресија користење h. 264 алгоритам, системот има 8 целосна AHD720 P / 8 патот полн D1 (поддршка 8 целосна AHD960 P на-табла камерата/8 целосна AHD720 P на-табла камерата/D1 на-табла камера;
3. H. 264 видео компресија, Linux систем, Hi3521 процесор.
4. 8-36 V широк напон за напојување.
5. Со одлична вандалот отпорни, Splashproof, dustproof функции.
6. Поддршка 2.5 инчен хард диск(максимален 2 TB складирање)+1pc 128 G SD-картичката.
7. Автоматско ресетирање : Систем ќе се опорави за снимање на видео држава брзо откако на власт е повторно; Дури и размена на инстант исклучување не влијаат на снимениот видео.
8. Со целосно затворен за заклучување дизајн, тоа може да го спречи човекот-направени саботажа ефикасно; Поддршка на глувчето да работат.
9. Поддршка на сите возила, вклучувајќи автобуси, такси, камион, училишниот автобус, итн
10.Јазик : Англиски / Руски;
11.Стандард : NTSC/PAL.

Главните својства

Видео излез:
1CH VGA 1280 X 1024 60Hz
Комуникациски Интерфејс:
RS485
Бренд Име:
LSZ
Хард диск од Тип Интерфејс:
2TB
Резолуција На Видео:
720P
Хард Диск Големина:
2.5
Број На Модел На:
LSZ-A6608H-705-44
Аудио Излез:
1CH BNC
Аудио влез:
8 канал
Видео Стандард:
ПАЛ
Двонасочна Аудио:
No
Видео Влезен Интерфејс:
AV/РКА

Избор на купувачот