за БЕНЦ E100 G55 За Ауди 100 за buick GL8 04 H4 HI-LO Автомобил Led Светлата DC12V-24V 40W 6000K 6000LM CR XHP 50 Висока Моќност
Ново

за БЕНЦ E100 G55 За Ауди 100 за buick GL8 04 H4 HI-LO Автомобил Led Светлата DC12V-24V 40W 6000K 6000LM CR XHP 50 Висока Моќност

DEN 3359.52

Во форма достапна за нарачката


за БЕНЦ E100 G55 За Ауди 100 за buick GL8 04 H4 HI-LO Автомобил Led Светлата DC12 V-24 V 40 W 6000 K 6000 LM CR XHP 50 Висока Моќност
Име На Производ : Led Фарови
Забелешки Име : Автомобил Led Фарови
Чип : CR-XHP50
Моќност : 40 Watts
Напон : DC12-24 Напон
Електрична струја : 3.0 A±0.2 На
Лумен : 6000 Lumens
Испорака : Еко-пријателски, Висока Осветленост
Пратки : 10000 поставува
Пакување : Неутрален кутија, ОЕМ кутија
Потврди : CE,Ro HS,IP65
Производ функција : 3-7 Работни Дена
Достапни бои : 6000 K
За Максимална Стил И Безбедноста На Патот
Усвојување на високо квалитетни Cr - XHP50 Led Чип
Совршен светлосен зрак patterm
Избегнувајте електронски пречки-Автомобилство стандард коло
Совршено се вклопуваат, за лесна инсталација
6000 LM, CR-EE Индустрија меѓународен врвот технологија.
CR - XHP 50, 50 X50 Најмалите осветлување област,Concentrative централна светлина интензитетот ,светлината пенетрација исто како што КРИЕШЕ.
Оригиналниот халоген светилка големина, Индустрија највисок степен на осветл.


Главните својства

Емитуваат Боја:
Бела
Lumens:
3000Lm
боја:
Бела
Тип Socket:
9004/HB1 Hi/Lo
Тип На Објект:
Извори На Светло
Wattage:
40W
Извор На Светлина:
LED
Температура На Боја:
6000K
Чип Собранието Тип:
КОЧАН
Автомобил Марка:
Работа за сите автомобили
Лер Зрак Тип:
Комбо
Напон:
12V
Бренд Име:
BSM
Автомобил модел:
Работа за сите автомобили
Led Чип Производител:
CR
Материјал Тип:
Пластични
Име На Модел:
ADT-G8-LH-H4H/L
Специјални Функции:
автомобил led светла
Други Достапни Сијалица Тип List1 :
H4/H13/9004/9007 HI/НИЗОК зрак
Други Достапни Сијалица Тип List2:
H1 H3 880/881 H16/5202 H7 H8/H9/H11 H10/9005 9006/HB4 еден зрак
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Луминозноста:
6000LM вкупно
Функција:
Фан Heatsink Изгради-во
Животен век:
>30000hrs
боја:
Чиста бела

Избор на купувачот