Русија Елизабет Rouble 1743 ММА 90% Сребро Копија Монети
Ново

Русија Елизабет Rouble 1743 ММА 90% Сребро Копија Монети

DEN 2592.00
DEN 2880.00

Во форма достапна за нарачката


Rouble - Елизабет ММА
Obverse
Обратна
Опис
Земја
Години
Метал
Русија
1743
Сребрен (.80)
Дијаметар ( mm )
Тежина ( гр )
Ориентација
±41
±
Медал усогласување ↑↑
Edge
Букви

Главните својства

боја:
Мулти-Обоени, Црна
Година:
1940-1959
Бренд Име:
HERUCHAO
Регионален Функција:
Европа
Стил:
Античкиот Имитација
Тема:
Луѓе
Техника:
Кастинг
Материјал:
Бакар

Избор на купувачот