За Мерцедес Бенц GLC X205 2015 година ABS Предниот Браник Агол Калапи Покрие 2 парчиња
Ново

За Мерцедес Бенц GLC X205 2015 година ABS Предниот Браник Агол Калапи Покрие 2 парчиња

DEN 1872.00
DEN 2202.24

Во форма достапна за нарачката


За Мерцедес Бенц GLC X205 2015 2016 година ABS Предниот Браник Агол Калапи Покрие 2 парчиња
Објектот Спецификација
Бренд : TOMEFON Fitment : За Бенц GLC 2016 2017 X205 селектирани befor превозот надвор) Пакет : 2 парчиња/set Материјал : Висок Квалитет ABS Хром Лесно инсталирање. Со 3 M двојно двострано автомобилската лента на задната страна на објектот. Водоотпорен , Никогаш нема да Избледи и ' Рѓа. Инструкции за инсталација Чекор 1 Исчистите површината која објектот е да се применат, го осигурале сува и слободен од сите масло, greasa и восок. Чекор 2 се Утврди точната локација на објектот. Чекор 3 Отстранете заштитен слој од лепило, усогласување внимателно и потоа притиснете цврсто за да се обезбеди соодветна лепливоста. Чекор 4 не се движат на објектот или перење на вашиот автомобил во рок од 24 часа по инсталацијата. Известување Клиенти на Русија ве молиме оставете ги вашите име и презиме со 3 англиски зборови. Ние само ќе брод да ја стандардната адреса во alipay. Ако не, да не информирате. Било прашање за производот ве молиме c ontact со нас . Имаат убав ден за сите корисници ! : )

Главните својства

Тип На Објект:
Хром Стил
Објектот Ширина:
5cm
Автомобил модел:
за Бенц GLC 2016 2017 X205
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9000
Објектот Дијаметар:
5inch
Материјал:
ABS
Модел Година:
2016 2017
Објектот Висина:
2cm
Специјални Функции:
Декорација
Бренд Име:
TOMEFON
Име На Модел:
GLC121
Објектот Должина:
10cm
Објектот Тежина:
0.6kg

Избор на купувачот