433 Mhz Универзален Безжичен Далечински Управувач Switch AC 12V 220V 2CH Реле Приемник Модул и RF 433Mhz Далечински Контроли
Ново

433 Mhz Универзален Безжичен Далечински Управувач Switch AC 12V 220V 2CH Реле Приемник Модул и RF 433Mhz Далечински Контроли

DEN 205.00
DEN 216.00

Во форма достапна за нарачката

Почекајте за момент , LED ќе го исклучи , што укажува сте го внеле учење држава. Се чека 3 секунди, LED ќе го вклучите повторно , укажува систем е подготвен за користење.
433 Mhz Универзален Безжичен Далечински Управувач Switch AC напон 220 V " 2 CH Реле Приемник Модул и RF 433 Mhz Далечински Контроли
Драги пријатели, ви благодариме за вашата цел!
Доколку нарачката е под $5 или помалку, ние ќе ви ги даде организира Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус . Димензија на ПХБ (L,W,H) 35*30*18mm 1 3/8 * 1 3/16 * 11/16" Switch Излез : NO : нормално отворен COM : заедничка КООРДИНАТОР : нормален блиску
Жица порта :
NO : нормално отворен
COM : заедничка
КООРДИНАТОР : нормален блиску
КАКО ДА го КОРИСТИТЕ : На овој производи на страницата со детали, не е демонстрација видео на располагање. Учење на предавателот : (еден Режим) Програмирање 2 копчето предавателот како еден режим предавател.
Каналот само што обезбеди Кинески период на пошта на Објавување, испраќање, планираат да имаат информации како навигација, alibaba рамен мрежни правила се одобрени од употреба на логистички канали!
Ако цел е погоре > $5, ние ќе ви ги даде организира Кина Пост Регистрирани Воздух Mail. ( Ве молиме имајте во предвид : Вие нека control panel, да научат за далечинска контрола, мора да притиснете на "А" и "Б" копчето; Наместо само притискање на едно од нив ) Сепак ќе може програма друг предавателот во друг режим. Еден начин по 2 копчето предавател. ЧЕКОР 2 Притисни и ослободување на првото копче на вашиот предавателот, LED на приемникот одбор ќе флеш на тогаш исклучи укажува на копчето беше научил. Alibaba рамен мрежни правила се одобрени од употреба на логистички канали!
Пакет се Вклучени : Приемникот модул (KR2202-4 ) * 1pcs ( вклучуваат Школка )
Далечински Управувач * 1pcs ( не содржи батерии батеријата )
(Два лика на копчето Случаен испорака)
Технички Податоци : Текст Напојување : AC напон 220 V Режим на Струја : RF Фреквенција : 433 M ЗА работа на владата : superheterodyne Добиваат чувствителност : > 97 dbm Емитува растојание : Повеќе од 15 метри Декодирање на владата : MCU софтвер декодирање Learnable Предаватели : 1-16 предаватели Поддршка далечински тип : Учење код 1527 Префрлување Начини : И Еден & Toggle Жици тип на : фиксен терминал Switch Излез : нормално отворен & нормално затворени. Се чека 3 секунди, LED индикатор ќе го вклучите повторно , укажува систем е подготвен за употреба * * *Известување** две копчето предаватели може да се користи само како toggle или еден. Расчистување на Сите Зачувани Предаватели : **Напомена** По расчистување на чуваат предаватели, сите предаватели ќе треба да се relearned од страна на примачот. Укажува на копчето беше научил. ЧЕКОР 3 Притиснете и отпуштете го вториот копчето, гледајќи го ДОВЕДЕ одам на и исклучување повторно. ЧЕКОР 3 Следната притиснете и отпуштете го вториот копчето, гледајќи го ДОВЕДЕ одам на и исклучување повторно. Учење на предавателот : ( Toggle Режим ) Програмирање 2 копчето предавателот како да се префрлате.се/k06q76qth Bw Работни Модови објаснување : Еден Режим : Притиснете на далечинскиот копчето , реле го активира, ослободување на далечинскиот копчето реле се деактивира.

Главните својства

Фреквенција:
433 MHz
Безжична Комуникација:
IR,RF
Број На Модел На:
KR2202+KT01
Канал:
2
Пакет:
No
Употреба:
Универзална
Работен напон:
AC 12v 220V
Quiescent Тековната:
8.5 м-р
>97dbm> 97dbm> Примање на Чувствителност:
>97dbm>97dbm>>97dbm
Модулација На Чекање:
ПРАШАЈТЕ
Појавување На Режимот:
Интелигентни Учење кодот
Работна температура:
-10 ~ +80
Школка:
Yes
PCB димензија:
68*47mm
RF работен режим:
superheterodyne

Избор на купувачот