STEYR AV да HDMI Конвертор,РКА Композитен видео и аудио сигнали за HDMI Конвертор мини AV2HDMI Конвертор за ТВ/Следат
Ново

STEYR AV да HDMI Конвертор,РКА Композитен видео и аудио сигнали за HDMI Конвертор мини AV2HDMI Конвертор за ТВ/Следат

DEN 576.00
DEN 767.04

Во форма достапна за нарачката

Двете видео и аудио материјали се интегрирани во HDMI ™ излез, обезбедување на сите-дигитален сигнал да се зголеми на верност на аудио и видео.
Спецификации : STEYR AV да HDMI Конвертор РКА Композитен видео и аудио сигнали за HDMI сигнали конвертор мини AV2 HDMI Конвертор за ТВ/Следат
Влезни порти : 3x RCA (Жолта, Бела, Црвена)
- Излезни портови : 1x HDMI
- Димензии(mm) : 72(D)x55(W)x20(H)
- Wight (g) : 40
- Композитни текст : PAL, NTSC3.STEYR AV да HDMI Конвертор,РКА Композитен видео и аудио сигнали за HDMI сигнали Конвертор мини AV2 HDMI Конвертор за ТВ/Следат
Продажба Поени - AV да HDMI Конвертор во Метал :
1.
Формат - 480 I (NTSC) / 576 I (PAL) формат на видео сигналот може да биде претворена во 720 P или 1080 P HD HDMI сигнали, но исто така може да внесете HDMI со висока дефиниција на формат на сигнал, може да ја олесни конекции се VCD, DVD, set-top кутии, HD играчи, конзоли за игри (PS2, PS3, PSP, WII, XBOX360, итн.
Спецификации : STEYR AV да HDMI Конвертор РКА Композитен видео и аудио сигнали за HDMI сигнали конвертор мини AV2 HDMI Конвертор за ТВ/Следат
Влезни порти : 3x RCA (Жолта, Бела, Црвена)
- Излезни портови : 1x HDMI
- Димензии(mm) : 72(D)x55(W)x20(H)
- Wight (g) : 40
- Композитни текст : PAL, NTSC3.43, SECAM, PAL/M, PAL/N
- HDMI излез : 1080p/60 Hz, 720p/60 Hz
Пакетот Вклучува : STEYR AV да HDMI Конвертор РКА Композитен видео и аудио сигнали за HDMI сигнали конвертор мини AV2 HDMI Конвертор за ТВ/Следат
- 1 x Мини AV да HDMI конвертор
- 1x DC5 V Напојување за AV да HDMI Конвертор во Метал
- 1 x Упатство
STEYR AV да HDMI Конвертор,РКА Композитен видео и аудио сигнали за HDMI сигнали конвертор мини AV2 HDMI Конвертор за ТВ/Следат
Продажба Поени-Mni AV да HDMI Конвертор во Пластика
1.Поддршка ДРУГАР, NTSC3.
Овој конвертор е во напредна обработка што ќе ви овозможи да се добие најочигледен квалитет на сликата е можно со оптимално боја и детали репродукција.43, SECAM, PAL/M, PAL/N стандард ТВ формати на текст.Пренос : Едноставно приклучете стандард композитни AV кабли (жолта, црвена, бела) во влез, излез HDMI кабелот од конвертор на вашиот ТВ и др
3.
Вовед : STEYR AV да HDMI Конвертор РКА Композитен видео и аудио сигнали за HDMI сигнали конвертор мини AV2 HDMI Конвертор за ТВ/Следат
Постигнат 1080 P HD видео искуство од големиот екран !
РКА Композитни CVBS / AV да HDMI конвертор (PLUG AND PLAY) е видео сигнал за HDMI ™ излез конвертор или со 720p или 1080p Телевизори, а излез режим е лесно избор со вклучете го уредот.
Формат - 480 I (NTSC) / 576 I (PAL) формат на видео сигналот може да биде претворена во 720 P или 1080 P HD HDMI сигнали, но исто така може да внесете HDMI со висока дефиниција на формат на сигнал, може да ја олесни конекции се VCD, DVD, set-top кутии, HD играчи, конзоли за игри (PS2, PS3, PSP, WII, XBOX360, итн. Поддршка HDMI 1080p или со 720p излез
4.Лесно користење, plug and play, без инсталација е потребно. Ниска моќност, Без адаптер.
Вовед : STEYR AV да HDMI Конвертор РКА Композитен видео и аудио сигнали за HDMI сигнали конвертор мини AV2 HDMI Конвертор за ТВ/Следат
Постигнат 1080 P HD видео искуство од големиот екран !
РКА Композитни CVBS / AV да HDMI конвертор (PLUG AND PLAY) е видео сигнал за HDMI ™ излез конвертор или со 720p или 1080p Телевизори, а излез режим е лесно избор со вклучете го уредот.Решение за вашите стари РКА A/V уред на нови HDMI опрема! Процесирање на сигналот - претворање на аналогни композитни сигнал за HDMI само
2.43, SECAM, PAL/M, PAL/N стандард ТВ формати на текст.Лесно користење, plug and play, без инсталација е потребно. Двете видео и аудио материјали се интегрирани во HDMI ™ излез, обезбедување на сите-дигитален сигнал да се зголеми на верност на аудио и видео.43, SECAM, PAL/M, PAL/N
- HDMI излез : 1080p/60 Hz, 720p/60 Hz
Пакетот Вклучува : STEYR AV да HDMI Конвертор РКА Композитен видео и аудио сигнали за HDMI сигнали конвертор мини AV2 HDMI Конвертор за ТВ/Следат
- 1 x Мини AV да HDMI конвертор
- 1 x USB Кабел за Мини AV да HDMI Конвертор во пластика
- 1 x Упатство
- Добредојдовте на Посета STEYR Продавница -
.

Главните својства

Должина:
EU Plug-Metal Case, US Plug-Metal Case, UK Plug-Metal Case, AU Plug-Metal Case
Примена:
Проектор,DVD Плеер,Мултимедијални,Телевизија,ТВ КУТИЈА,Монитор,Компјутер
Конектор Б:
HDMI
Конектор A:
РКА
Број На Модел На:
av да hdmi конвертор
Надворешниот Дијаметар:
66x55x20mm
Пакување:
картонска кутија
Пакет:
Yes
Пол:
Женски-Женски
Бренд Име:
STEYR
Тип:
HDMI Кабли
оклопна:
заштитените
Тип На Производ:
HDMI Конвертор
Име на производ:
Мини AV да HDMI Конвертор
На текст:
1xAV/CVBS/РКА на Текст
Излез:
1x HDMI ™ Излез
верзија:
HDMI 1.3,HDCP 1.2
Резолуција:
1920x1080/60Hz
Max. Резолуција:
1080P
Simliar Предмети:
Мини HDMI да AV Конвертор
Функција:
стариот РКА A/V уред се конвертира во новиот HDMI опрема
Тип:
AV Кабли, HDMI Кабли

Избор на купувачот