beibehang Стилски високо ниво декоративни сликарство погодна за внатрешна позадина swan накит спалната соба позадина de papel parede
Ново

beibehang Стилски високо ниво декоративни сликарство погодна за внатрешна позадина swan накит спалната соба позадина de papel

DEN 739.00
DEN 1344.00

Во форма достапна за нарачката


Купувачот мора да ги прочитате :
mural позадина цена : $ / метар квадратен. Не ролни.
1 s quare метар = 1pcs. 2 s quare метар =2 парчиња. 3 s quare метар =3pcs .. Ширина x висина = квадратни метри = Цел Количество Забелешка : ве Молиме да се биде внимателен за цел 1m2. Бидејќи многу мали димензии имаме 16 фиксна големина на налози. Купувачот наредби различна количина. Купувачот ќе добие соодветна големина Стандардната големина : 1 квадратен метар = 140 cm (ширина) x 70.5 cm (висок) (4'2 "x 2'3") 2 ft квадратни метри = 200 cm (ширина) x 100 cm (висок) (6'5 "x 3" 2 ") ft 3 метри квадратни = 208 см (ширина) x 146 cm (висок) (6'8 "x 4'8") нозе 4 метри квадратни = 250 см (ширина) x 160 см (висок) (8'2 "x 5'3") ft 5 квадратни метри = 280 см (ширина) x 180 см (висок) (9'2 "x 5'11") нозе 6 квадратни метри = 300 см (ширина) x 200 см (висок) (9'10 "x 6'7") нозе 7 метри квадратни = 330 см (ширина) x 210 см (висок) (10'10 "x 6'11") нозете 8 квадратни метри = 360 см (W) x 230 см (висок) (11'10 "x 7'6") нозе 9 квадратни метри = 380 см (ширина) x 240 cm (висок) (12'5 "x 7'10") нозе 10 квадратни метри = 400 см (ширина) x 250 см (висок) (13'1 "x 8" 2 ") метри на 11 метри квадратни = 420 см (ширина) x 260 cm (висок) (13'9 "x 8'6") нозете на 12 квадратни метри = 440 см (ширина) x 270 см (висок) (14'5 "x 8'10") нозе 13 метри квадратни = 460 см (ширина) x 280 cm (висок) (15'1 "x 9'2") нозе 14 метри квадратни = 480 см (ширина) x 290 cm (високи) (15'9 "* 9'6") нозете 15 квадратни метри = 500 см (ширина) x 300 см (висок) (16'5 "x 9'10") нозе 16 квадратни метри = 500 см (ширина) x 320 см (висок) (16'5 "x 10'6") нозе
Други големина . (ширина и висина) . ве молиме да ни каже. Ние ќе ви даде се пресмета на правилен редослед количина и цената на најчесто поставувани ПРАШАЊА : купувачи наредено да ја напуштат. Не големина информации. што да направам? Ние ќе се чека за купувачи од 24 часа. Ние ќе испрати соодветните стандардни 12 фиксна големина. ПРАШАЊА и одговори : Како да се наредат и други големини? Цел други Големина чекори : 1 : Одберете ја точната количина = квадратен метар (ширина x висина) 2 : Купи Сега. 3 : Пополнете ги деталите .Во цел број внатре, напишете ја вашата големина информации 4 : Поднесете вашата цел .Плаќања .на OK Ширина x висина = квадратни метри (квадратни метри) 1 квадратен метар=10.76 квадратни метри совет : Ако нозете (инчи) ми Даде информации ќе даде се пресмета на правилен редослед количество На пример : треба да ѕид : Width = 2.8 m Висина = 1.7 m. 2.8 m x 1.7 m = 4.76m2 заокружување .Треба да се цел Количество : 5 ПРАШАЊА : Што оваа позадина? Ова е слика за позадина. Mural позадина. ѕидот mural. Не позадина ролни. Не постер. Не ѕидот налепници. ПРАШАЊА и одговори : Како да знам дека големината на фотографијата позадина? Ова е сопствена позадина. Не 10m L и 0.53 m W позадина ролни ПРАШАЊА и одговори : Како да го залепите оваа позадина? Ставете тоа. Со иста позадина ролни. Тоа треба адхезивна паста ПРАШАЊА и одговори : Како да се Цел големината на главната слика? Вие треба да ѕид големина. Ширина и висина. Ве молиме кажете ни информации најчесто поставувани ПРАШАЊА : Било која големина е целокупната шема? Yes (да).
Ако
Ако ви треба 5 квадратни mural позадина, ве молиме изберете "квантитетот 5" тука. Во меѓувреме, означете ги вашите детали на ширината на ѕидот и висината под цел. Ефект show (прикажи); Употреба Вовед;
Информации за производот логото

Главните својства

Димензии:
1 квадратен метар
Употреба:
Администрација,Трговија,Рекреација,Апарати За Домаќинство
Функција:
Чад-Доказ,Водоотпорен,Влага-Доказ,Мувла Доказ,Soundproof,Звук-Апсорбирање,Топлинска Изолација
Тип:
Хартиените Тапети
Полнење Единица:
Јуани/Ролна
Функција:
Формалдехид-бесплатно,Отпорен на Вода,Mildew Отпорни,Екстра Дебели,животната Средина Пријателски
Број На Модел На:
16188838
Шема:
Yes
Бренд Име:
beibehang
Материјал:
Дрво влакна позадина
is_customized:
Yes
Употреба:
дневна соба
Површински Третман:
Печатени
Стил:
Класичен

Избор на купувачот