JJC 67mm Тема Големина Бајонет Плоштадот на камерата Леќи на Камерата Худ Заменува Fujifilm LH-XF16 за FUJINON ЛЕЌА XF16mmF1.4R WR
Ново

JJC 67mm Тема Големина Бајонет Плоштадот на камерата Леќи на Камерата Худ Заменува Fujifilm LH-XF16 за FUJINON ЛЕЌА XF16mmF1.4R

DEN 1679.52

Во форма достапна за нарачката


JJC 67mm Тема Големина Бајонет Плоштадот на камерата Леќи на Камерата Худ Заменува Fujifilm LH-XF16 за FUJINON ЛЕЌА XF16mm F1.4 R WR
JJC LH-JXF16 Леќа Худ е дизајниран за да се спречат несакани скитници светлина од внесување на леќа со проширување и засенчување на крајот на објективот. Вон-отсјај мат финиш на внатрешниот понатаму го спречува или ограничува леќа одблесокот. Не vignetting ќе се покаже со хаубата на. Телото на објективот худ е направен од висок квалитет на алуминиум. Покрај тоа, бајонет е направен од синтетичка смола, која нема да го оштети вашиот објектив. Со продолжен леќи на крајот, исто така, ќе имаат корист од дополнителни заштита од случајно влијание. Објективот худ е опремен со капа за подобра заштита на вашиот објектив. Целата леќа худ одржува естетски на објективот и камера систем. JJC LH-JXF16 заменува Fujifilm LH-XF16 леќа худ. Згора на тоа, ако го изгубите вашиот худ капа, можете да изберете нашите друг производ JJC LC-JXF16 за замена. JJC LC-JXF16 худ капа, исто така, одговара за Fujifilm LH-XF16 леќа худ.
Производ Моменти
1.Блокови скитници светлина од внесување на објектив
2.Вон-отсјај мат финиш спречува рефлексии
3.Не vignetting ќе бидат предизвикани со хаубата на
4.Синтетичка смола бајонет го штити вашиот објектив подобро
Компатибилен со
FUJINON ЛЕЌА XF 16mm Ф1.4 R W R

Главните својства

Бренд Име:
JJC
Компатибилен Бренд:
Fujitsu
Број На Модел На:
LH-JXF16
Пакет:
Yes
Име:
леќи на хауба
Материјал:
Алуминиум Легура
боја:
Црна
Производ Моменти:
Овозможува ставање на филтер и леќа капа
Употреба:
Не vignetting ќе бидат предизвикани со хаубата на
За:
FUJINON ЛЕЌА XF16mmF1.4R WR
Го ЗАМЕНУВА:
Fujifilm LH-XF16
Функција:
Блокови скитници светлина од внесување на објектив
Обликот:
Squire
Камерата:
Fuji

Избор на купувачот