PM2.5 Воздушни честички прашина сензор, ласерски внатре, дигитален излезен модул прочистувач на воздух G5 / PMS5003 Висока прецизност ласерски pm2.5 сензор
Ново

PM2.5 Воздушни честички прашина сензор, ласерски внатре, дигитален излезен модул прочистувач на воздух G5 / PMS5003 Висока прецизност

DEN 666.00
DEN 700.80

Во форма достапна за нарачката

PLANTOWER PM2.5 СЕНЗОР /ласерски прашина сензор G5/PMS5003 Висока прецизност ласерски прашина концентрација сензор дигитални честички прашина Бесплатен превозот PLANTOWER G5/PMS5003 Сензор + кабел Акции на рака, и можеме да го испорака нив веднаш откако вашата цел. За било какви прашања ве молиме слободно контактирајте со нас. Ви благодариме! Главни карактеристики
* Нула лажен аларм го оценувате
*Во реално време на одговор
* Точни податоци
* Минимум препознаваат честички со дијаметар : 0.3 микрометар
*Високи анти-мешање перформанси, бидејќи на патент структура на шест страни оклопна
*Задолжително насока на воздухот влезот и излезот, со цел да се прилагодат на различни дизајн
Преглед
PMS5003 е еден вид на дигитални универзални честички концентрација сензор, со кој може да се користи за да се добие бројот на суспендирани честички во воздухот, односно концентрацијата на честички, и излез од нив во форма на дигитален интерфејс. Овој сензор може да се вметнат во променлива инструменти што се однесуваат на концентрацијата на суспендирани честички во воздухот или други подобрување на животната средина опрема за да се обезбеди правилна концентрација податоци во времето.
Работи на принцип
Ласерски расејување принцип се користи за такви сензор, односно производство на расејување со користење на ласерски да зрачат суспендирање честички во воздухот, а потоа се соберат расејување на светлината во одреден степен, и на крај да добиеме крива од расејување на светлината се промени со текот на времето. На крајот, што е еквивалентно на честички со дијаметар и бројот на честички со различен дијаметар по единица волумен може да се пресметува со микропроцесори врз основа на MIE теорија. Ве молиме да се најде на функционална дијаграм на секој дел сензор од Слика 1, како што следува.
utput резултат
Главно производството на квалитетот и бројот на секој честички со различна големина на единица волумен, единица волумен на честички број е 0.1 L и на единица на маса концентрација е μ g/m⊃3;.
Постојат две опции за дигитален излез : пасивни и активни. Стандарден режим е активен откако дојде на власт. Во овој режим сензор ќе испрати сериски податоци за да домаќин автоматски .Активниот режим е поделена на две под-режими : стабилен режим и брзо режим. Ако концентрацијата промена е мал сензор ќе се кандидира на стабилен режим со вистински интервал од 2.3 s.И ако промената е голем сензор би се менува брзо режим автоматски, со интервал од 200~800ms, со повисока концентрација, пократки од интервалот.

Главните својства

Бренд Име:
SZFYDOSH
Состојба:
Нови
Тип:
pms5003
Примена:
ласерски сензор

Избор на купувачот