Преносни 500X USB Дигитални Мобилни Микроскоп 3MP HD 720p Камера 3.5 инчен LCD Екран USB и 8LED за PC и ТФ-Картичка Снимач
Ново

Преносни 500X USB Дигитални Мобилни Микроскоп 3MP HD 720p Камера 3.5 инчен LCD Екран USB и 8LED за PC и ТФ-Картичка Снимач

DEN 3071.52

Во форма достапна за нарачката

1.Производот опис и апликација на Екранот со микроскоп е мојата компанија развиено висока зголемување на електронски микроскоп. Производот доаѓа со екран, па можете да ги преземат слики и видео без компјутер поврзан со случајот, како и употребата на висока резолуција се чувствителни на светлина чип, обезбедување на квалитет на слики и видео екран на камерата. Производот е компактен, доаѓа со екран и вградената батерија, така што обемот и апликацијата за преносливост значително зголемен. Овој производ може да се користи во различни области коло тестирање, коса, антиквитети и слики, крпа за откривање, засилување и прецизно мерење на објекти. 2.Производ Големина преглед и интерфејс опис Дел Број Карактеристики 1 Потврдите / Store информации 2 Дигитален зум / лево 3 Menu (мени)/ поврат 4 Дигитални Намалување / десно 5 (/исклучување)/ LED светилка осветленоста на вредноста 6 Индикатор за светло 7 Камера / видео 8 Фокус прилагодување на тркала 9 LED светла 10 ТФ-картичка штекер 11 копчето за Ресетирање дупка 12 Micro USB порта 3.Производот параметри Микроскоп со screenns СТАВКА ОПИС Модел БР. HPS001 големина на екран од 3,5 инчи Слика photoreceptor 1/6.5" VGA CMOS Image Sensor Видео Резолуција 720 P,VGA Камера со резолуција 3 M,2 M,1.3 М,VGA Формат на Податоци MJPG режим на Фокус Рачно Слика Формат JPG Видео Формат на AVI Зголемување 800 извор на светлина Осум led диоди капацитетот на батеријата 800m A работни часови 3h време на Полнење 3h Леќа Изградба 2 G отворот F4.5 Камерата агол 16° моќност USB5 V Сигнал на пренос USB Оперативни температура -10°C до +50°C Работа влажност 30%~90%Rh Пакување Листа 1 x LCD Десктоп Микроскоп 1 x Tripod 1 x CD (Software & Прирачник за Корисникот) 1 x USB Кабел

Главните својства

Зголемување На Односот На:
500X & Под
Drawtube:
Monocular
Бренд Име:
GAOSUO
Број На Модел На:
500g
Теорија:
видео микроскоп
Материјал:
Пластични
Зголемување На Односот На:
1-500X

Избор на купувачот