автоматско мали карактер инкџет печатење машина ув печатач за телефонот случај AR-LED mini4
Ново

автоматско мали карактер инкџет печатење машина ув печатач за телефонот случај AR-LED mini4

DEN 143520.00

Во форма достапна за нарачката

каде може да се купи резервни делови и мастила?
Нашата фабрика исто така, обезбеди резервни делови и мастила,можете да купите од нашата фабрика директно или други добавувачи во вашиот локален пазар.УВ LED усвојување на најновата LED ладна светлина технологија, без зрачење, Светло-веднаш без да се загреете,ниска печатење на материјална површина, температура и без деформација.во Споредба со традиционалните жива светилка, УВ flat-панел принтери, не содржат жива, исто така, нема да произведе озонската, побезбедно,и повеќе животната средина.и висок квалитет ниска цена производи ,апликации се многу широка .ако купувачот има посебно барање,ве молиме укажуваат на
напонот се бара со цел порака.Дали тоа мора да се прска пред-слој?
Haiwn ув печатач може да се печати бели бои директно и нема потреба за пред-слој.

Спецификација на AR-LED Mini4
Модел AR-УВ LED Mini4 Големина 280mm X420mm Спецификации 640×610×410 mm(W*L*H) Боја на владата CMYK+втората светска војна или CMYKLMLC Нето тежина 60 Kg Бруто тежина 65kg брзината на печатење 173sec( A3 фото) печати висина 1-75mm(прилагодливи, OEM цел) глава за печатење чистење метод на автоматско печатење резолуција 5760*1440dpi медиуми лична карта .
НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА(УВ)
1.

Главните својства

Црна Брзината На Печатење:
173sec(A3 фото)
Почетен Датум:
До 2015
Брзината На Печатење:
8ppm
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Број На Модел На:
AR-LED Mini4
Стил:
боја
Хартија Храна Режим:
упатство
Двострано Печатење:
No
Брзината На Печатење Во Боја:
173sec(A3 фото)
Примена:
За Комерцијални
Интерфејс Тип:
USB
Макс. Големина На Хартија:
A3
Бренд Име:
airwren
Употреба:
Мастило За Печатач
Напон:
100-240V
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Тип:
ув flatbed prinrer
Употреба:
ув flatbed печатач
мастило:
ув мастило
димензии на печатење:
280mmX420mm
сертификација:
CE
Софтвер:
Rip софтвер
Бруто тежина:
65KG
печати на чекање:
CMYKLMLC/CMYK+2W/CMYK+2V
Резолуција на печатење:
5760x1440dpi
Брзината На Печатење:
173sec(A3photo)
Пакување:
Анти-притисок картон

Избор на купувачот