нови Водоотпорен 2000LM XM-L2 LED Нуркање Светло 18650 Факел Нуркање Светлина 100 & 4000mah батеријата + полнач
Ново

нови Водоотпорен 2000LM XM-L2 LED Нуркање Светло 18650 Факел Нуркање Светлина 100 & 4000mah батеријата + полнач

DEN 1128.00

Во форма достапна за нарачката


Спецификации : Нови Нуркање Крушка Светилка : КРИ XML XML L2 LED Дисплеј во боја : Нормално Белата LED живот над 100.000 часот Направен од висок квалитет на елоксирани алуминиумски легури нула-отпорни, отпорни на корозија Преку врвни производна технологија на овој модел е многу добро направени, апсолутно бренд за квалитет Max. 2000 lumens излез Континуирано прилагодување на светлината интензитет од излизгајте го прекинувачот Издржливи, подмачкани двојно О-прстен заптивки за два пати за безбедност да функционира под вода Оптички tuned specular рефлектор за оптимално светлина излез Зрак агол околу 50 степени, водоотпорен до 80 метри соработка со 18650 1x или 1 x 26650 3.6 v / 3.7 v батерија Многу долго работно време од употреба со 26650 батеријата (прибл. 1.5-2.5 часа во макс. Светлосен интензитет, jenach Kapatit?т вашата батерија) Димензии : 15.2 * 4.6 cm Тежина : 160 g Пред испорака секој нурне светлина е направен притисок тест, печат на сијалица, мора да се задржи на ниво Идеално за нуркање, кампување, планинарење, пешачење, лов, риболов .. Пакетот вклучува : 1 x Нуркање Светлото 1 x Рака на Рака 1x 4000mah Eikaiou батерија 1 x 18650 батерија полнач

Главните својства

Тип На Објект:
Рефлектори
Зум:
No
Тип На Батерија:
Литиум Јонска,18650
сертификација:
CE,CCC
Функција:
Шок Отпорни
Тело Материјал:
Алуминиум
Број На Модел На:
02
Wattage:
10
Префрлете Го Режимот:
Висок/Среден/Низок
Извор На Светлина:
LED Светилки
Тип На Светилка:
нуркање
полнач:
Батерија
Фокусна Должина:
Не-прилагодлив
Осветлување Растојание:
100-200 метри
боја:
Црна
Водоотпорен:
Yes
Бренд Име:
Ekaiou
Поддршка Dimmer:
Една датотека
Лумен:
2000 година
Модел на LED Монистра:
L2

Избор на купувачот