Велика Британија 1 Florin - Викторија 3 портрет 1895 г Месинг Позлатен Сребрен Примерок на Монета
Ново

Велика Британија 1 Florin - Викторија 3 портрет 1895 г Месинг Позлатен Сребрен Примерок на Монета

DEN 130.00
DEN 168.00

Во форма достапна за нарачката


1 Florin - Викторија
Obverse
Обратна
Опис
Земја
Години
Метал
Велика Британија
1895 г
Дувачкиот Позлатен Сребрен
Дијаметар ( mm )
Тежина ( гр )
Ориентација
±За 28,3
±
Медал усогласување ↑↑
Edge
Reeded

Главните својства

боја:
Мулти-Обоени, Сребрена, Црна
Бренд Име:
HERUCHAO
Регионален Функција:
Европа
Стил:
Античкиот Имитација
Година:
1880-1899
Тема:
Луѓе
Техника:
Кастинг
Материјал:
Бакар

Избор на купувачот