12 Led диоди RGBW Боја Мешање Par Светилки 8CH Глас Активира Фаза на Светлината Led Станот За Партиски Празник Фаза Светлина Проектор
Ново

12 Led диоди RGBW Боја Мешање Par Светилки 8CH Глас Активира Фаза на Светлината Led Станот За Партиски Празник Фаза Светлина

DEN 641.00
DEN 720.00

Во форма достапна за нарачката


Висок квалитет led par 12 W 12 LED RGBW 4 IN1 DMX 8 CH Зрак DJ Свадба Измијте
Фаза Par светлина, led светилка Бесплатен Превозот
Карактеристики
Компактна големина и око-фаќање на RGBW par светлина со повеќе функции за вас
RGBW бои, мешање на систем кој може да се создаде голема миење ефект, тоа е многу светла и моќни
Најдобрите визуелни осветлување ефект може гориво вашата страст и во голема мера се зголеми атмосфера
4 цифрен дигитален LED дисплеј за лесен пристап до програми
8 DMX канали и dimmer, strobe, пулсот, тебе-рампата, лизгање промена на бојата светлосни ефекти
Поддршка на Гласот-се активира / Auto / DMX / Господар-роб режими
3-пински машки & женски DMX влез и излез
Мазна електронско затемнување од 0 - 100%
Висок квалитет на гаранција, безбеден и сигурен
Совршен за внатрешна употреба, голема користи во Диско Клубови, КТВ, кафуле, Паб Барот, Банкет, свадби, семејни страни, итн.
Работи одлично кога со користење на магла (Осветлување ефект на сликите кои се прикажани на листата е користење на магла)
Спецификации :
Моќ Напон : AC100 V-240 V / 50-60 Hz
Потрошувачка на енергија : 15 W
LED : 12 компјутери * 1 W LED (Црвена*3, Зелена*3, Сина*3, Бела*3)
Режим : Auto / Voice-активира / DMX / Господар-роб
Канал : 8 CH
Зрак Агол : Прибл. 25°
Затемнување : 0% - 100%
LED Живот : 10000 Часа
Конектор : 3 Pin XLR
Водоотпорен : IP20
Работна Температура : -20degree-40degree
Школка Материјал : ABS Пластика
Големина : 14*14*14cm / 5.5*5.5*5.5 инч
Клучни Точки :
RGBW LED (Црвена*3, Зелена*3, Сина*3, Бела*3), боја мешање и повеќе функција par светлина
Поддршка на статичните боја, скок, постепено, strobe и лизгање осветлување ефект со менување на брзината прилагодливи
Четири оперативни режими : Sound-за да се активира / Auto / DMX / Господар-роб
Светла и голема гаранција,
Совршен за внатрешна употреба, голема користи во Диско Клубови, КТВ, кафуле, Паб Барот, Банкет, свадби, семејни страни, итн
Забелешки :
Потврдете го снабдува напон е точен
Внатрешна употреба, ве молиме да се чува подалеку од влага ако користи на отворено
Не користите често под влажна средина
За да се избегне оштетување на очите, ве молиме не гледајте директно во светлината

Главните својства

боја:
Повеќе
Приклучок Тип:
ЕУ приклучок, приклучете НИ се
Тип На Објект:
Фаза Осветлување Ефект
Повод:
Домашна Забава
Број На Модел На:
001
моќност:
12W
Стил:
Мини
Бренд Име:
CYLRDXK
Напон:
90-240V

Избор на купувачот