370ml Висок Капацитет Автентични Yixing Teapot Кина Пурпурна Глина рачно изработени Кунг Фу Чај Поставите Zisha Црното Злато Песок Fanggu Антички Тенџере
Ново

370ml Висок Капацитет Автентични Yixing Teapot Кина Пурпурна Глина рачно изработени Кунг Фу Чај Поставите Zisha Црното Злато

DEN 7478.00
DEN 11505.12

Во форма достапна за нарачката


Бренд ZEETOON Материјал Пурпурна глина руда Црното злато песок, Кал Име Yixing Teapot Антички Тенџере Занает Сите рачно изработени, Резба Големина на СЛ. Капацитет : 370cc Пакет Листа 1 PC Teapot (Без Teacup) Пакување Безбедност Пакување области на Примена Чај Соба Дневна Соба Канцеларија

Главните својства

Капацитет:
301-400ml
Бренд Име:
ZEETOON
Материјал:
Виолетова Глина
Автентични Yixing Teapot:
Кинески Здраво Виолетова Глина Fang Gu Чај Тенџере
Големина:
15.8*11*8cm
Чај Тенџере Капацитет:
370cc Tieguanyin Чај, Puer Чај, Dahongpao Чај, Кунг Фу Чај, Црн Чај
Виолетова Ронки Кал:
Виолетова глина Црното злато песок, Кал
Господар Занаети:
Сите рачно изработени
Литургија Место на Потекло:
Yixing
вода дупки:
9 Дупки, Традиција
Чај поставите Yixing Чај Тенџере:
Креативни Zisha дома декорација
Пакувањето вклучува:
1PC Teapot (Без Teacup)
подароци кутија за пакување:
Подарок за Пријател, Семејство, Шеф, Роденденски Подарок, Луѓето Кои Пијат Чај

Избор на купувачот