3/4 полиестер лента бренд бела боја 3/4 инчи за продажба
Ново

3/4 полиестер лента бренд бела боја 3/4 инчи за продажба

DEN 816.00

Во форма достапна за нарачката


Нежно Потсетување :
сега лентата е 6/8"(20mm) ,ако сакате големина во 7/8" (23mm),
ве молиме оставете порака за 7/8",ние може да се испрати на тоа !ви благодариме!
Гуангжу liman лента има над 10 години експерименти на одлуки webbing,
ние имаме развиено повеќе од 6000 видови на webbing sucessfully.ние во големи
најлон webbing ,вклучувајќи чиста најлон и имитација најлон,моделот може да се Herringbone,
Двојно Herringbone,Twill ,Мрачно,голема заклучување страна,мали заклучување страна,Microgrroove,Згусне
Microgrrove; Памук webbing, вклучувајќи чист памук,СП линија и Акрил. моделот може да се
се Twill,Мушка ткаат или жлебови. Grosgrain incluinding PP grosgrain и најлон
grosgrain. Еластична бенд, вклучувајќи висока-брзина гума,ткаени еластична и mercerized
еластична , обрачот и јамка;

Главните својства

Тип На Производ:
Webbing
Број На Модел На:
d014
Употреба:
Дома Текстил,Чанти,Чевли,Облека
Техника:
Жакард
Функција:
Еко-Пријателски
Ширина:
6/8
Материјал:
Полиестер / Најлон
Материјал:
100% Полиестер
Ширина:
6/8
Дебелина:
0.4 mm
боја:
Бела

Избор на купувачот