3-14 Години Девојка Формално се Облекуваат за да Покаже Свадба Домот бал Принцеза Фустани со Тантела Бебе Девојка Облека за Матурска Крштевањето
Ново

3-14 Години Девојка Формално се Облекуваат за да Покаже Свадба Домот бал Принцеза Фустани со Тантела Бебе Девојка Облека за Матурска

DEN 965.00
DEN 1321.92

Во форма достапна за нарачката


Точка име :
3-14 Години Девојка Формално се Облекуваат за да Покаже Свадба Домот бал Принцеза Фустани со Тантела Бебе Девојка Облека за Матурска Крштевањето
Објектот големина за упатување ве Молиме однесуваат на големината на табелата за да се избере соодветна големина Стил 9999 Ознака Големина Должина Биста Ракав Предложените возраст Мерење
120=3 T - 4 T 95cm 37.4 инчи 62cm 24.4 инчи - 3-4 години
130=5-6 105cm 44.1 инчи 66cm 26.0 инчи - 5-6 години 140=7-8 115cm 45.3 инчи 70cm 27.6 инчи - 7-8 години 150=9-10 125cm 49.3 инчи 74cm 29.2 инчи - 9-10 години 160=11-12 135cm 53.2 инчи 78cm 30.7 инчи - 11-12 години 170=13-14 135cm 53.2 инчи 82 см 32.3 инчи - 13-14 години 1. Белешки : ве Молиме овозможи 2-3 cm разлики поради прирачник за мерење. 2. Сите мерења во cm, ве молиме имајте на ум 1 cm = 0.3937 инч, 1 инч=2.540 cm.

Главните својства

Дете НИ Големина:
3T, 4T, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
Бренд Име:
Малку maven
Материјал:
Полиестер,Ацетат,Памук
Фустани Должина:
Глуждот Должина
Стил:
Краток
Декорација:
Вез
Силуета:
Бал
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
Шаблон Тип:
Флорални
Sleeve Стил:
Редовни
Вграден Градник:
No
Јака:
О Деколте
Број На Модел На:
9999
Одговара:
Одговара точно на големина, заземаат својата нормална големина
Одделот За Името:
Деца
Пол:
Девојки
Одделот За Името:
Деца
Пол:
девојка
Број На Модел На:
Девојка се облекуваат Деверуша Деца
За:
Бебе девојка принцеза облека
Се облекуваат:
Девојки фустан роденден вечер партија
Погоден Сезона:
Пролет Лето Есен Зима
боја:
како што е прикажано во слика
облека за:
Свадба Деверуша детска облека
Соодветна возраст:
2 3 4 5 6 7 8 9 10Yrs
Повод:
Свадба, Церемонија, Партија, Dressy, Секојдневно, Одмор

Избор на купувачот