ново 2 банда 1 начин безжична светлина хируршка постапка со далечински управувач switch 220v една телевизија во согласност со led светлото на индикаторот за ЕУ стандард
Ново

ново 2 банда 1 начин безжична светлина хируршка постапка со далечински управувач switch 220v една телевизија во согласност со

DEN 881.00
DEN 1728.00

Во форма достапна за нарачката


Предмет Вовед
1.Ова е нова генерација remote touch прекинувач со интегриран дизајн кој со водоотпорен, огноотпорни функција и функција на спречување на електричен шок.
2.Ќе може да работи со влажна рака. Таа има луксузен и едноставна форма, вклучете се вклопуваат во различен стил на соби добро, и ќе се подобри соба изглед.
3. Remote touch вклучете го носи најдоброто од вашиот дом, без да се скрши на банката, и е погодна да се користи во сите соби од вашиот дом, канцеларија и воспоставување. Сите производи се произведени според високи стандарди и да се сите на ЕУ уверение за употреба во велика БРИТАНИЈА и други земји на ЕУ.
Објектот Функција
1. Зајакнато кристално стакло панел, не исчезнува, елегантен и стилски изглед
2. оптоварување моќ за светилки кои remote touch се префрлите на контрола : 3 W-600 W
2. Интегрирани панел дизајн, водоотпорен и анти-пламен,користете безбедно
3. remote Touch контрола може да се направи се обезбеди овој вид на допир прекинувачи имаат подолг живот од други механички прекинувач
4. Нови увезени IC процесор за добра чувствителност и стабилни перформанси
5. Хуманизирано дизајн : switch за да може да биде автоматски да го исклучите кога електрична енергија паузи и тоа ќе биде во OFF станица електричната енергија ќе се врати
6. Широко се користи за reisidence ,стоковните куќи, вили, хотели, итн.
Пакет
-1x 2 банда 1 начин remote Touch Префрлате
-1x далечинска контрола
-1x спречи трепка дел
-2x Завртка
-1x Упатство
packge тежина : 0.25 кг пакет кутија големина : 11cm*11cm*5cm
Топло Информации
1. Овој тип на прекинувач со еден живеат жица switch, нема потреба да се поврзете Нула Линија да се префрлат кога инсталирате.
2. Ова е исто така Еден Начин прекинувач и не може да се користи како Две Начин прекинувач (Два прекинувачи во две различни места контрола една светилка)
3. Кога светилка почне да трепка, pls поврзете се спречи трепка дел помеѓу L Линија и N Линија на вашата светлина носителот, PLS не се поврзете на тоа да се префрлат.
4. remote touch switch има исти со далечинскиот управувач во пакет пред употреба. ве молиме да се чувствуваат слободни да го користите далечинскиот управувач
1) Max далечински управувач растојание : 30m
2) remoter контрола на фреквенција : 433.92 MHz/315 MHz
5. Кога моќта е ВКЛУЧЕНО, ќе видите задниот индикатор за светло е црвена (особено во текот на ноќта)
Кога моќта надвор , ќе видите задниот индикатор за светло е зелена (особено во текот на ноќта)

Главните својства

Напон:
working voltage, working voltage
Тип На Објект:
Прекинувачи
Далечински Растојание:
30m
Гаранција:
2 Година
сертификација:
CE,FCC,RoHS
Карактеристики:
remote touch switch 86mm*86mm*35mm
тековната:
5A
Бренд Име:
cnskou
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Број На Модел На:
SK-A802-03EU
Материјал:
Пластични
контрола на банда број:
2 Банда 1 пат
Напојување:
Еден Живеат Линија
Панел Материјал:
висока температура отпорни калено стакло
Номинална Напон:
AC110V-AC250V
Максимална струја:
5A
Примена:
3W-600W светилки
Номинална Фреквенција:
50Hz/60Hz
далечински управувач фреквенција:
433.92 MHz/315MHz
Механички Живот:
100 000 Пати на Операција
само за потрошувачката на:
помалку од 0.1 м-р

Избор на купувачот