Нови Дигитални Месо Термометар за Кујната Готвење Храна, Пијат Скара СКАРА Сонда thermograph Бесплатен превозот
Ново

Нови Дигитални Месо Термометар за Кујната Готвење Храна, Пијат Скара СКАРА Сонда thermograph Бесплатен превозот

DEN 184.32

Во форма достапна за нарачката


Нови Дигитални Месо Термометар за Кујната Готвење Храна, Пијат Скара СКАРА Сонда thermograph Бесплатен превозот Ова пенкало-стил дигитален термометар се карактеризира со мулти-употреба, ниска потрошувачка на енергија, висока стабилност, висока точност, компактна структура, лесно работење.Тоа е многу погоден за мерење на температурата на пијалок, млеко, кафе, храна, и на СКАРА.
Спецификации :
Модел : KT-300 Температура опсег : -50degree да 300degree или -58 F да 572 F Резолуција : 0.1 степен или 0.1 С Точност : +- 1degree или +- 1 F Факултативна temprature единица : степен / С Материјал : не ' рѓосувачки челик & ABS пластика Копчиња : /ИСКЛУЧУВАЊЕ, степен/F, ДРЖЕТЕ Напојување : 1pcs 1.5 V LR44/AG13 мобилен батерија (не се вклучени) заштеда на Енергија : Автоматско исклучување по 15 минути Data hold функција Димензии : 245*24*15mm Перо должина : 145mm Боја : бела Единица нето тежина : 29g
Пакет се вклучени :
1 x Дигитален храна термометар (Не вклучувајќи го batterys или мало кутија )
Испорака Детали
Ние Брод на Worldide, освен APO/FPO Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 15 до 25 работни дена времето за Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 30 дена.
Плаќање
Ние accpet Alipay и Paypal тука Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
Гаранција и Гаранција
12 Месеци Гаранција . Купи со доверба Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објектот, ве молиме вратете го во рок од 14 дена за замена или враќање на пари
Ве молиме контактирајте ме пред да се врати. Ако објектот е неисправна на 3 месец, ние ќе ви испратиме relacement без доплата
Или понуда за наплата откако ќе ги примите на неисправни објект. Ако објектот е неисправен по 3 месеци, се уште можете да го испрати назад до нас.
Ние ќе ви испратиме нова по добивањето на неисправни објект. Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест.
Други Политики
Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход. Ние ќе остави ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации по receiveing на плаќање.
Ве молиме контактирајте со нас ако не сте задоволни со објектот по добивањето тоа. Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден.
Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно да ја пратите вашата e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро. Сериозни Купувачот Само! Ве молиме место конкурираат само ако вие се согласувате со сите предмети.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
П : Како можам да се плати за мојата купување?
A : Ние accpet следниве начини на плаќање : со Кредитна Картичка; Пари Booker; Т/T; Western Union.
П : дали постои Следење на Број за мојот објект?
О : Доколку сакате парцела за да се следи , ве молиме изберете Кина пост воздух mail, Сингапур пост, или Express
П : Дали овој производ доаѓаат со мало пакет?
A : имаме прогласи пакување детали за опис на секој производ, ве молиме проверете тоа, ви Благодариме !
П : јас сум препродавач, јас би сакал да се купи многу делови од вашиот објект, што е трговија на големо цена?
О : Доколку сакате да се купи голема количина, ве молиме испратете e-mail на нас, ние ќе ви даде најдобра цена, благодарение!

Главните својства

Моќност Тип:
Копчето Батеријата
Стил:
Рачни
Бренд Име:
KETOTEK
Макс Мерење На Температурата:
120°C & Над
Број На Модел На:
кујна термометар
Употреба:
Апарати за домаќинство
Дисплеј Тип:
Дигитални
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
Теорија:
кујна термометар

Избор на купувачот