Сензор за движење LED Лента Водоотпорен 1-5m ПИР LED Лента Whtie / Топло Бела со Автоматски Исклучи Тајмер Висок Квалитет Кревет Светлина
Ново

Сензор за движење LED Лента Водоотпорен 1-5m ПИР LED Лента Whtie / Топло Бела со Автоматски Исклучи Тајмер Висок Квалитет Кревет

DEN 372.00
DEN 412.80

Во форма достапна за нарачката

Сензор за движење LED Лента Водоотпорен 1/2/3/4/5m ПИР LED Лента Бела / Топло Бела со Автоматски Исклучи Тајмер Висок Квалитет Кревет Светлина
Апликации : Со сензор за движење LED Лента,откривање на движење, светло до темно животната средина кога ќе одиме во индукција област, како што се : да се дојде до бања,оди до & долу по скалите,или доаѓаат во близина на ноќта. Осветлување на вашиот начин и никогаш не вознемирувачки другите.
Пакетот вклучува : 1 x 1/2/3/4/5 M 5050 LED Лента ( IP20 Не Водоотпорен / IP65 Водоотпорен ) 1 x 1 x Движење и сензор за светло 1 x Конектор LED Лента Светлина 1 x 12 V 1А / 2 A Адаптер (ЕУ/САД/велика БРИТАНИЈА) Производ Екранот
5050 SMD LED Спецификации :
1.Емитуваат Боја : Бела / Топло Бела
2.Заштита го Оценувате : IP20 Водоотпорен / IP65 Водоотпорен
3.Работен Напон : 12 V DC
4.LED Количина : 60 LED / 1meter
5.Погледнете агол : 120 ° ~ 140 °
6.Работна Температура : -20 ° до 50 °
7.Температура На Бојата :
топло бела : 3000-3500 K
бела : 6000-6500 K
Со адхезивна лента на грбот

Главните својства

Емитуваат Боја:
1m, 2m, 3m, 4m, 5m
боја:
Бела, Топло Бела
Wattage:
IP20 No Waterproof, IP65 Waterproof
Бренд Име:
gooit
Лента тип:
SMD
Водоотпорен:
Yes
LED Чип Бренд:
Кри
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Повод:
Спална соба
Потрошувачка на енергија (W/m):
3.84 W/m
Извор На Енергија:
DC
Напон:
12V
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Модел:
SMD5050
Број На Модел На:
5050
Тип На Објект:
Лента
Спецификации (монистра светлина / m):
60

Избор на купувачот