Јоргованот Формално Вечерни Фустани Долг Vestido де Феста Сирена Краток Капа Ракав Кристално Мушка Матурска Gown со Ливчиња Облека де Соаре
Ново

Јоргованот Формално Вечерни Фустани Долг Vestido де Феста Сирена Краток Капа Ракав Кристално Мушка Матурска Gown со Ливчиња Облека

DEN 10444.00
DEN 12287.52

Во форма достапна за нарачката

Кога се бара вашата наплата, ве молиме да бидат подготвени да ни обезбеди со фотографии јасно покажува проблем со предмети. Обичај природата на нашата фустани значи нашата откажување и Политика на Враќање е построги од други предмети, така што е важно да се цел внимателно. Рамо до рамо=_cm
6. Бидете сигурни да проверите на нашата мерење водич.Ако вашиот големина fluctuates или ако сакате да го измените се облекуваат малку, ние секогаш оставете неколку инчи во шевовите, така што вашата локална се прилагоди лесно може да се направи измени колку што е потребно. Да се осигура дека вашиот објект се уште ќе ви одговара совршено, нашите казанџии направивме сите наши фустани со дополнителни ткаенина во чини да се овозможи мала големина измени за да може да се направи лесно. Дефектен, Оштетени или Misshipped Предмети
Дефектен, оштетени или погрешно се испраќаат предмети ги исполнуваат условите за целосно враќање на средствата.Колковите= __ cm
4.
Ве молиме имајте во предвид : ако вашата нарачка спецификации се разликуваат премногу голема мера од финалниот големината барање, промена на големината може да не биде возможна
Боја На Несовпаѓање
Сите предмети се продава од нас се опишани на најдоброто од нашите способности, онолку точни колку што е можно, и со голема conscientiousness на наша страна. Како нашите фустани и облека е направен со дополнителни ткаенина во шевовите, можете да направите мали приспособувања на локално се прилагоди, на свој трошок.
Вашиот објект е со големина што го наредил, но не и одговара
Фустани или облека која не одговара правилно, но одговараат на спецификациите, ќе нареди да се врати или да се разменуваат.
П : Како можам да бидете сигурни дека јас сум нарачување на правото големина?
О : Кога да нарачате облека за вашиот специјален повод онлајн, во право си да се плаќаат поголемо внимание за добивање на големината право! Бидејќи ние сме една меѓународна компанија, нашата облека може да се изврши поголем или помал од стандардните големини што се користи за да се. Ве молиме имајте предвид,ние имаме 3 или повеќе шивачка да се измери фустан големина пред да се испраќаат,доколку големината не е иста како и детали у ни покаже, ние не ќе го испрати надвор до ист како и детали у ни покаже, па големината мора да биде во право,ако у најдете фустан не одговара на вашето тело,ве молиме проверете ја големината у ни покаже и да се измери себе тело,проверете дали у ни покаже точната големина;ве молиме исто така, наведуваат : ние само обичај се облекуваат според слика,па тоа е многу тешко што се облекува исто како слика,па,ако u само не ми се допаѓа фустанот,ние не може да го прифати наплата;надевам u може да се разбере ова, и ве молиме да го прочитате политика на враќање внимателно пред цел.Рамо до Подот =_cm
5. Проверка на реалните мерења во нашата големина на табелата и споредувајќи ги на вашиот сопствен мерењата пред ставање на вашата цел е на најдобар начин да се избегне големина грешки. Ако верувате предмети беа оштетени за време на превозот, ние ќе треба фотографии покажува оштетени пакувања, како и "Доказ за Оштетување" документација од вашиот испорака на превозникот со цел да се процесира вашата наплата.
П : дали Ќе бидам во можност да го смени мојот фустан ако јас го добијат тоа и тоа doesn’т собере точно во право?
А : ве Молиме имајте предвид,ние имаме 3 или повеќе шивачка да се измери фустан големина пред да се испраќаат,доколку големината не е иста како и детали у ни покаже, ние не ќе го испрати надвор до ист како и детали у ни покаже, па големината мора да биде во право,ако у најдете фустан не одговара на вашето тело,ве молиме проверете ја големината у ни покаже и да се измери себе тело,проверете дали у ни покаже точната големина;
П : Може ли да цел овој фустан во различен стил/ткаенина/должина?
A : Ние би можеле да обичај се направи во согласност со детални барањето доколку промени поени се функционални.

Главните својства

НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 14W, 16, 16W, 18W, 20W, 22W, 24W, 26W, Custom Size
Повод:
Формално Вечер
Тип На Објект:
Вечерните Фустани
Sleeve Должина(cm):
Краток
Материјал:
Акрилик,Полиестер,Spandex
Број На Модел На:
Kissbridal-LC547
Вграден Градник:
Yes
Sleeve Стил:
Капа Ракав
Вистински Слики:
Yes
Декорација:
Sequined,Beading,Кристал,Appliques,Sashes
Ткаенина Тип:
tulle
Воз:
Никој
is_customized:
Yes
Бренд Име:
kissbridal
Фустани Должина:
Кат Должина
Силуета:
Труба / Сирена
Деколте:
О Деколте
Половината:
Природни
Повод:
матурска, вечер партија облечи
боја:
сопствени направени
Големина:
custom made

Избор на купувачот