2-12 Год Чипка Формално се Облекуваат во Европски и Американски Стил Пратилки Свадба Партија Девојка се Облекуваат Бебето Детска Облека во 9 Бои
Ново

2-12 Год Чипка Формално се Облекуваат во Европски и Американски Стил Пратилки Свадба Партија Девојка се Облекуваат Бебето Детска

DEN 896.00
DEN 1227.84

Во форма достапна за нарачката


Информации за производот Име на Производ : Девојка Чипка Формално Фустан Со Сладок Цвет Производ Број : L088 Производ Материјал : Памук + Полиестер+ Чипка Боја : бела Големина : 100-110-120-130-140
Карактеристики на производот : Принцезата Свадба, Матурска Партија се Облекуваат за Вечера Квалитет Должина Краток Умерена Lo нг Дебелина Тенка Умерена Tthick Мека Тешко Умерена Мека за Перење Начин не кајгана, посебно за перење, висат да се исуши Топло Прашува ве Молиме погледнете го следново детални големина, изберете бебето право големина
Ве молиме однесуваат на големината на табелата за да се избере соодветна големина
Стил L088
Големина
Должина
Биста
Предлог возраст (месец)
cm
инчи
cm
инчи
Мерење
3
73
28.47
60
23.4
2-3 години
4
77
30.3
64
24.96
4-5 години
6
81
31.59
68
26.52
5-6 години
8
87
33.93
74
28.86
7-8 години
10
93
36.27
78
30.42
9-10 години 12 96 37.44 82 31.98 11-12 години 1. Белешки : ве Молиме овозможи 2-3 cm разлики поради прирачник за мерење.

Главните својства

Дете НИ Големина:
2T, 3T, 4T, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Бренд Име:
Малку maven
Материјал:
Памук,Полиестер,Ацетат
Фустани Должина:
Колено-Должина
Стил:
Англија Стил
Декорација:
Sashes
Силуета:
А-Линија
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
Шаблон Тип:
Флорални
Sleeve Стил:
Редовни
Вграден Градник:
No
Јака:
О Деколте
Број На Модел На:
L088
Одговара:
Одговара точно на големина, заземаат својата нормална големина
Одделот За Името:
Деца
Пол:
Девојки
Одделот За Името:
Деца
Пол:
девојка
Број На Модел На:
Девојка се облекуваат Деверуша Деца
За:
Бебе девојка принцеза облека
Се облекуваат:
Девојки фустан роденден вечер партија
Погоден Сезона:
Пролет Лето Есен Зима
боја:
како што е прикажано во слика
облека за:
Свадба Деверуша детска облека
Соодветна возраст:
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Yrs
Повод:
Свадба, Церемонија, Партија, Dressy, Секојдневно, Одмор

Избор на купувачот