Висок Квалитет Dremel Стил Рака Скара Мелница Diy Електрични Рака Dril lMill Комплет Ротари Променлива Брзина Mutifunction Виси Мелница
Ново

Висок Квалитет Dremel Стил Рака Скара Мелница Diy Електрични Рака Dril lMill Комплет Ротари Променлива Брзина Mutifunction Виси

DEN 981.60

Во форма достапна за нарачката


Опис На Производот
Висок Квалитет Dremel Стил Рака Скара Мелница Diy Електрични Рака Dril l Mill Комплет Ротари Променлива Брзина Mutifunction Виси Мелница Објект Спецификации : Вистинска Моќ : 130 W; Номинална Моќност : 180 W Напон : 110~240 V(НИ 110 V,ЕУ 220 V) Без оптоварување брзина : 10,000~37,000/мин Соберат големина на : 3.2/2.3/1.5 mm должина на Кабел : 1.5 м Флексибилни вратило должина : 1.1 m Нето тежина : 0.57 kg Приклучок тип : НИ Стандард/ЕУ Стандард 2-pin Додатоци : 1 buc L Клуч 2 парчиња Полирање Т Глава 1 пар Јаглерод Четки Пакет вклучуваат : Dremel Стил ротари алатка *1pcs(САД или ЕУ Стандард, е); 2 парчиња Полирање Т Глава 1 пар Јаглерод Четки 1pcs Флексибилни Бунари или Не,од продажба на комплет изберете. Предности : Карактеристики и Предности : Моќен 130 W мотор : Овозможува работа со сите Dremel додатоци и приклучоци удобно(Забелешка Моќност 180 W); 5 чекори брзина settings (10000~ 37000 1/min) : што го Прави идеален multitool за прв пат на корисниците да се направи повеќето DIY и Хоби проекти. Може да Поврзете на Флексибилни Вратило и Сечење Водич(Локатор) ќе ја направи работата полесна. Ако им е потребна Дополнителна Dremel стил вежба Флексибилни Вратило, . Ве молиме имајте во предвид : Почитувани Клиенти,ако Треба НИ 110 V е Вежба,Изберете "110 V НИ Plug" точка;Ако Треба ЕУ 220 V е,Изберете "220 V ЕУ Plug" објектот, ве молиме.Ви благодариме! На Dremel вежба вистинска боја исто како и сликите ги покажуваат не,оваа Боја се направи разлика,само за Напон/Plug стандард изборот употреба. Испорака и Услуга Детали Предмети ќе биде предаден во рок од 3 работни денови по приемот на вашата исплата. Предмети превозот надвор од Кина, со што choosed превозот начин,кога ќе се ставени цел е не,Изразат начин или препорачана пошта. Времето за испорака зависи од дестинацијата, превозот метод (истите да се изречни или пост), може да трае до 8 до 35 дена. Објектот ќе бидат означени како "Подарок" и изјави Пониска вредност за превозот цел само. Купувачи се одговорни за какви било царински давачки, доколку е применливо. Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса во Aliexpress е Точно. Ако сакате да ја смените вашата адреса, ве молиме да ни испратите порака или е-пошта штом ќе ја плати плаќање. LANXSTAR Ние се грижиме за нашите ценети корисници, и се секогаш спремни да работат работи надвор. Ако имате било какви проблеми, ве молиме контактирајте со нас веднаш, пред да замине ни какви било негативни или неутрални повратни информации. Ние ќе се обидеме потрудиме да се справи со тоа надвор. Ви благодариме за вашата поддршка. Ние ќе ви обезбедиме услуга како најдобро што можеме, ве Молиме контактирајте со нас преку "Мои Пораки" или "Прашајте го Продавачот Прашања" ако имате било какви прашања во врска со нашите огласи или вашето купување. LAN Објект Сликите ги Покажуваат Повратни информации и Благодарни на Споделувањето
Следете нас,ние ќе им даде попуст на $1 кога ќе го поставите некоја цел; ни Остави 5 ѕвезди' добар преглед,кога ние очекуваме тоа,можете да добиете $2 купони или иста вредност попуст за вас следна цел; Споделување на нашиот производ линк до вашиот сајтовите за социјално вмрежување како што се Facebook,Twitter,Vkontakte,Instagram и др,Потоа,се екранот за нас,ќе добиете Подарок или $3 забава кога ќе следниот пат доаѓаат; Add to Желба листа,можете да најдете ни лесно,и ние може да понуди подарок до вас премногу.

Главните својства

Примена:
резба/мелење/острат/сечење/чистење/полирање/пескарење
Вежба Тип:
Мини Вежба
DIY Материјали:
Електрични
Max. Дијаметар На Дупчење:
Y/N
Номинална Влезна Моќност:
130W
Бренд Име:
LANXSTAR
Број На Модел На:
LX-D395SFS
Номинална Вртежен Момент:
Y/N
Тежина:
0.88Kg(with Flexible shaft)
is_customized:
Yes
Извор На Енергија:
AC
Фреквенција:
50/60Hz
Номинална Напон:
220v
Не-Оптоварување Брзина:
35000rpm
Име:
LANXSTAR Бренд Рака Вежба за Полнење
Номинална Напон:
220v/110v
Не-Оптоварување Брзина:
10000~37000RPM
Напон Изборот:
AC 110V или AC напон 220V, Два вида' од продажба за полнење не

Избор на купувачот

електрични вежба
Ново
електрични вежба
Во форма достапна за нарачката
DEN 959.52
Класификација на производот: